Sedat Peker'in ismini andığı Zafer Salman: Peker ne dediyse doğrudur, savcılarla paylaşırım

Sedat Peker'in ismini andığı Zafer Salman: Peker ne dediyse doğrudur, savcılarla paylaşırım
Mesut Yılmaz'ın kumar oynarken çekilmiş görüntüleri karşılığında hem tahliye edildiğini hem de 5 milyon dolar para aldığını anlatan Sedat Peker'in şahit gösterdiği Zafer Salman konuştu: Hem Sedat Peker'in hem Mehmet Cengiz'in akrabasıyım. Sedat Peker Ne dediyse doğrudur. Savcılarla da paylaşırım.

Sedat Peker, Twitter'daki 'Deli Çavuş' hesabından yaptığı paylaşımda "Size akrabam olan Mehmet Cengiz'i anlatacağım" diyerek, kamudan aldığı dev ihalelerle tanınan Cengiz Holding'in sahibi Mehmet Cengiz'le olan geçmişini anlattı. Peker, cezaevinden Mesut Yılmaz'ın kumar kasetleri karşılığı çıktığını ve Cengiz'in anlaşmaya aracılık ettiğini iddia etti.

Anlaşma karşılığında maddi hasarının ödenmesi için 5 milyon dolara anlaşma sağlandığını iddia eden Peker, bahsi geçen parayı ortak akrabaları olan Zafer Salman aracılığıyla aldığını söyledi. SALMAN: PEKER NE DEDİYSE DOĞRUDUR

Zafer Salman, Cumhuriyet'ten Rabia Azra Sözcü'ye yaptığı açıklamada "Ben hem Mehmet Cengiz'in hem de Sedat Peker'in akrabasıyım. Peker'in halasının oğluyum, Cengiz de annemin amcasının oğlu olur. Bu denli birbirimize yakınız. Biz bu memleket için her şeyi yapabilecek insanlarız. Sedat Peker ne dediyse doğrudur. Sedat Bey bu konuyu gündeme getirmeseydi, ben de söylemeyi düşünüyordum. Devletin bileceği bir şey varsa savcılarla da paylaşırız. Bizde söz namustur. Peker'in dedikleri bu zamana kadar hep doğru çıkmıştır" dedi.

İddiayı resmiyete dökecek bir belge, görüntü var mı sorusuna cevap veren Zafer Salman şöyle devam etti: "Belge var ya da yok. Gerekirse savcıya anlatırım. Bu konuda şimdi bir şey demem uygun olmaz" diye yanıt verdi.

Gündem