Sedat Peker'den "selektör": Twitter hesabından sürpriz retweetler

Sedat Peker'den "selektör": Twitter hesabından sürpriz retweetler
Sedat Peker, dijital tecridi RT yaparak kırdı. Ancak Peker RT ettiği paylaşımları bir iki saniye içerisinde tekrar sildi. Peker'in retweet ettiği paylaşımlar arasında "Sedat Peker selektör yaptı gibi" tweeti de yer aldı.

Organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker'in Twitter hesabından aylar sonra Rt sürprizi geldi. Peker'in hesabından önce bazı retweetler yapıldı, ancak bunlar hemen silindi.

img-3663.jpg

Peker'in hesabından önce @TC_KemalBildis hesabından yapılan "Sedat Peker'in iddiaları yenilir yutulur değildi. Unutulur da değildi" paylaşımı RT edildi.

Bunun ardından @cengizyurt52 hesabından yapılan "Yaşattıklarınızı yaşamadan Allah canınızı almasın. Çocukları babaya hasret bıraktınız, hasretlik nedir siz de yaşayasınız" yazan paylaşımı retweetledi.

img-3664.jpg

Peker son olarak bir hesaptan yapılan "Reis gelip gidiyorsun hayır mı?" yazılı paylaşımı RT'ledi.

Peker gece Türkiye saati ile 01.00 civarında yaptığı RT'lere bir saat ara verip yeniden başladı. Peker bu defa "Sedat Peker selektör yaptı gibi", "Bir umuttur yaşamak" yazan paylaşımları RT'ledi.

Sedat Peker, ailesi ile birlikte bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri devlet yetkililerinin getirdiği internet yasağı nedeniyle yaklaşık 2 aydır paylaşım yapmıyordu.

img-3667-2.jpg

Dijital tecrit: Paylaşım yaparsan Türkiye'ye iade edilirsin

Peker son paylaşımını 3 Eylül 2022 tarihinde yapmıştı. Mayıs 2021 tarihinden itibaren YouTube hesabından yaptığı video paylaşımları nedeniyle iktidarı oldukça zor durumda bırakan Peker, BAE yetkililerinin getirdiği yasak nedeniyle video yayınlarını bıraktı ve Twitter üzerinden paylaşımlar yapmaya başladı. Ancak Peker'in kendi hesabından paylaşım yapması da yasaklanınca bu defa Deli Çavuş ve basın danışmanı olduğu iddia edilen Emre Olur'un hesabından paylaşımlar yapmaya başladı. Emre Olur'un Arnavutluk'ta gözaltına alınarak Türkiye'ye iade edilmesi ve tutuklanması Peker için yeni bir süreci de başlattı.

BAE yönetiminden bir yetkilinin Peker'in evine giderek sözlü olarak uyardığı ve "Paylaşımda bulunursan seni Türkiye'ye iade etmek zorunda kalacağız" dediği ortaya çıkmıştı. Peker bunun üzerine Deli Çavuş hesabından yaptığı paylaşımların yanı sıra sosyal medya paylaşımlarını tamamen durdurmuştu. Peker, dijital tecrit nedeniyle RT ve beğeni de yapamıyordu. (Kısa Dalga)

img-3665-2.jpg

Gündem