Şehmuz Gezer, 6 aylık hamile Raziye Karabuğa'yı katletti

Şehmuz Gezer, 6 aylık hamile Raziye Karabuğa'yı katletti

Isparta'da Şehmuz Gezer, 6 aylık hamile Raziye Karabuğa'yı  pompalı tüfekle yüzünden ve göğsünden vurduktan sonra otomobille getirdiği hastane girişinde bırakıp, kaçtı. Karabuğa ile bebeği kurtarılamadı.

Olay, saat 03.00 sıralarında il merkezine bağlı Yazısöğüt köyü yakınında meydana geldi. Şehmuz Gezer 6 aylık hamile Raziye Karabuğa'yı pompalı tüfekle yüzünden ve göğsünden yaraladı. Şehmuz Gezer daha sonra Raziye Karabuğa'yı otomobille Isparta Şehir Hastanesi Acil Servis girişinde yere bırakarak uzaklaştı.

Raziye Karabuğa'yı yerde görenler sağlık ekiplerine haber verdi.  Karabuğa'nın annesi Elvan Aydın, "Bir yakınımız 'Kızını vurmuşlar' diye haber verdi. Dini nikahla birlikte yaşıyordu. Hamileydi. Pompalı tüfekle 2 el ateş edilmiş. Daha önce de kavgaları oluyordu. 8 aydır bana kızımı göstermiyordu. Arıyordum, kızımın yanındakiler de 'Görüşmek istemiyor' diyordu" dedi.  Şehmuz Gezer, ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Şehmuz Gezer, çıkarıldığı nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı. 

ISPARTA BAROSU'NDAN AÇIKLAMA

Isparta Barosu Kadın Hakları Komisyonu, cinayetle ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Isparta'da aile içi şiddet mağduru olan 24 yaşındaki ve 6 aylık hamile Raziye Karabuğa silahla ateş edilerek öldürülmesinin derin üzüntüsü ve öfkesi içerisindeyiz. Şiddet mağduru Raziye Karabuğa'yı katleden zanlının en ağır cezayı alması için yasal sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz" ifadeleri yer aldı. (DHA)


Etiketler :