Seyyar satıcı üzerine benzin dökerek kendini ateşe verdi

Seyyar satıcı üzerine benzin dökerek kendini ateşe verdi
Tokat'ın Erbaa ilçesinde yaşayan 47 yaşındaki seyyar satıcı Hakan Y. üzerine benzin döküp kendisini ateşe verdi. Satıcının tezgahı kaldırıldığı için kendini ateşe verdiği iddia edilirken belediye tarafından yapılan açıklamada ise iddialar reddedildi.

Tokat Erbaa'da seyyar satıcılık yapan 47 yaşındaki Hakan Y. üzerine benzin dökerek kendini ateşe verdi. Olay, dün saat 14.30 sıralarında Gazi Bulvarı’nda meydana geldi.

Hastaneye kaldırıldı

Psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen ve sosyal medya hesabında ‘yarın tutuklamam var’ diyerek paylaşım yapan seyyar satıcı Hakan Y., bulvarda üzerine benzin döküp, kendini ateşe verdi. Zabıta ekipleri ve çevredekilerin müdahalesiyle alevler söndürüldü. Yaralanan Hakan Y., Erbaa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı, buradan da Samsun'a sevk edildi.

'Herhangi bir sözlü veya fiziki müdahalede bulunulmamıştır'

Zabıta ekiplerinin Hakan Y.’nin seyyar tezgahını kaldırdığı için kendisini ateşe verdiği iddiaları üzerine Erbaa Belediyesi açıklama yaptı. Açıklamada iddialar reddedildi. Erbaa Belediyesi'nin açıklamasının tamamı şu şekilde:

"İlçemiz Gazi Bulvarında H.Y isimli hemşehrimiz üzerine benzin dökmek suretiyle kendisini yakmaya çalışmıştır. Hemşehrimiz çevrede bulunan vatandaşların ve Yöresel Ürünler Pazarında yer alan zabıta ekiplerinin gayretleriyle kurtarılmıştır. Ancak yaşanan olayın ardından yerel gazetelerde ve sosyal medya platformlarında ilgili olay belediyemiz zabıta ekipleriyle ilişkilendirilmeye çalışılmıştır. Yerel basında ve sosyal medyada yer alan haberler asılsız olup seyyar satıcılık yapan hemşehrimize zabıta ekiplerimizce herhangi bir sözlü veya fiziki müdahalede bulunulmamıştır."

'Psikolojik sorunlar yaşadığı öğrenilmiştir'

"Hemşehrimizin seyyar satıcılık yaptığı tezgah hem olaydan önce hem de olaydan sonra Yöresel Ürünler Pazar yerinde bulunmaktadır. Hemşehrimizin seyyar satıcılık yaparak geçimini sağlamasına mani bir kolluk uygulaması olmamıştır. Hemşehrimizin daha önceden de aynı eylemlere teşebbüs ettiği ve psikolojik sorunlar yaşadığı öğrenilmiştir. Yine hemşehrimizin olaydan bir gün önce kendi sosyal medyasından tutuklamasının olduğu ve ceza evine gireceğine dair paylaşım yaptığı görülmüştür. Olayda yaralanan hemşehrimizin sağlık durumu belediyemiz tarafından yakından takip edilmekte olup yaşanan talihsiz olay nedeniyle derin üzüntümüzü belirtir, yaralanan hemşehrimize acil şifalar dileriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." (DHA)

Yaşam