Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun, hayatını kaybeden kuryeyi suçladığı ortaya çıktı

Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun, hayatını kaybeden kuryeyi suçladığı ortaya çıktı
Somali Cumhurbaşkanının oğlu Hassan Shekh Mohamud’un kullandığı aracın motokurye Yunus Emre Göçer’e çarpması, sonrasında da yurt dışına kaçması olayıyla ilgili adeta skandallar zinciri söz konusu. Bu kez de Mohamud "Bir anda sinyal vermeden frene bastı. Sağa dönüş yaptı. Kaskı bulunmuyordu. Frene bastım ancak duramadım" diyerek, Göçer'i suçladığı ortaya çıktı.

Somali Cumhurbaşkanı'nın gerçekleştirdiği trafik kazasında, skandallar zincirine bir yenisi daha eklendi.

Kanal D Haber'e göre, Hassan Shekh Mohamud emniyetteki ifadesinde "Bir anda sinyal vermeden frene bastı. Sağa dönüş yaptı. Kaskı bulunmuyordu. Frene bastım ancak duramadım" dedi.

Bu ifadelerin aksine görüntülerde Göçer'in kendi şeridinde gittiği Mohamud'un ise frene basmayıp hızını kesmediği görülüyor. Mohamud, Göçer'i dönüşü olmayan yolda dönmeye çalışmakla da suçladı. İki çocuk babası Göçer yansıyan görüntülerde dönüş de yapmıyordu.

Bilirkişi de hazırladığı raporda ise Mohamud’un kusurlu olduğu kanısına vardı.

Görüntüleri İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu paylaşmıştı.

Somali Cumhurbaşkanının oğlu Hassan Shekh Mohamud’un kullandığı araç 30 Kasım’da motokurye Yunus Emre Göçer’e çarptı. Kaza sonrası altı gün yoğun bakımda kalan Göçer hayatını kaybetti. 2 Aralık'ta Türkiye’den ayrılan Shekh Mohamud hakkında 8 Aralık'ta yakalama kararı çıkmıştı. Biri otizm hastası iki çocuğuyla ortada kalan motokuryenin eşi Öznur Göçer "Görüntüler ortaya çıkana kadar polis bize eşimin intihar ettiğini söyledi. Eşimin motokurye arkadaşları ve kamuoyu baskı göstermeseydi belki de eşimin intihar ettiğini söyleyip olayı kapatacaklardı” ifadelerini kullanmıştı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Somali Cumhurbaşkanının oğlunun karıştığı trafik kazası ile ilgili olarak kaza sonrası olay yeri incelemesi ve ilk kusur değerlendirmesini yapan polis memurları hakkında adli soruşturma başlatılmıştır” dedi.

Tunç, “Alınan ikinci rapor üzerine iki rapor arasındaki çelişkinin giderilmesi ve kesin rapor alınması için Adli Tıp Kurumundan rapor beklenmektedir. Sıfatı ne olursa olsun herkes kanun karşısında eşit olup şüphelinin yakalanması için uluslararası prosedür dahil tüm süreç titizlikle işletilmekte ve soruşturma tüm yönleriyle sürdürülmektedir" diye konuşmuştu. (Kısa Dalga)

Gündem