Şimşek, asgari ücret sözleri nedeniyle Erdoğan'a kızgın

Şimşek, asgari ücret sözleri nedeniyle Erdoğan'a kızgın
Gazeteci Deniz Zeyrek, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in asgari ücret ve emekli ikramiyesi konusunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a tepkili olduğunu açıkladı.

Kamuoyu uzunca zamandır yeni asgari ücreti ve yılda kaç dönem verileceğini merak ediyordu.

Asgari ücretle ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise zammın yılda bir dönem yapılacağını söylemişti.

Gazeteci Deniz Zeyrek, Mehmet Şimşek'in Erdoğan'ın bu sözleri nedeniyle tepkili olduğunu ve “Yılda bir kere artırılma kararı çıkmasaydı asgari ücreti 15 bin 800 TL yapacaktılar. Fakat yılda bir kere artıracakları için 17 bin TL yapma noktasındalar” dediğini yazdı..

Halk Tv'de yer alan habere göre, “Bu devletin işine de geliyor. Devlet oradan vergi alıyor. Asgari ücret bu memur ve emekli maaşı gibi değil yani. Bunu patronlar ödeyecek. Devlet tabi patrondan alacak vergiyi düşürebilir” diyen Deniz Zeyrek, Mehmet Şimşek emekli ikramiyesi nedeniyle tepkili olduğunu iddia ederek, "Devlet vergiden ödün vermiyor. Sayın Mehmet Şimşek IMF komiseri gibi davranıyor. 5 bin TL'lik emekli ikramiyesinin kapsamını genişlettikleri için tepki gösteriyor. Adı konmamış bir IMF programı uygulanıyor. Dolayısıyla ben öyle olağanüstü bir zamlar da beklemiyorum” dedi.

Yerel seçim sonrası 4 yıl seçimin olmadığını söyleyen Zeyrek, "Korkunç bir kemer sıkma politikasına geçilecek. Aksi takdirde bu hedeflere ulaşılması imkansız" diye konuştu. (Kısa Dalga)

Ekonomi