Sırp çete lideri Zeljko Bojanic yakalanmıştı: İstanbul Emniyeti'nden açıklama

Sırp çete lideri Zeljko Bojanic yakalanmıştı: İstanbul Emniyeti'nden açıklama
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Sarıyer'de bir villanın bahçesinde emniyet ekipleri tarafından yapılan kazı çalışmaları ile ilgili açıklama yaptı.

Interpol tarafından aranan Sırp çete lideri Zeljko Bojanic, vatandaşı Rosto Mijonovik'i öldürdüğü şüphesiyle İstanbul'un Sarıyer ilçesindeki villada yakalandı. Bojanic'in maktulü burada gömebileceği şüphesi üzerine polis ekipleri kepçelerle evin bahçesinde kazı yaptı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "Kazıda üç kadın cesedi bulunmuş. Uyuşturucu kuryesi oldukları iddiası var" iddiasını ortaya atmıştı.

Konu ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama yapıldı. Açıklama şöyle:

"İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce elde edilen bilgiler doğrultusunda; organize suç örgütü üyesi yabancı uyruklu Z. B. isimli şahsın, J. A. B. adına düzenlenmiş sahte Makedonya pasaportu ile ülkemize geldiği ve ilimizde bulunduğu tespit edilmiştir.

Başlatılan çalışmalar neticesinde adı geçen şahıs 04.11.2022 tarihinde Sarıyer ilçesinde yapılan operasyonda yakalanmıştır. İkamette yapılan aramada; sahte kimlik, pasaport ve dijital materyal ele geçirilmiştir.

İkamet bahçesinde bir şahsın cesedinin gömülü olduğu yönündeki ihbar üzerine, Cumhuriyet Savcısı talimatı ile yapılan kazıda herhangi bir bulguya rastlanılmamıştır.

Konuyla ilgili olarak, kamuoyunu yanlış yönlendirenler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, şehrimizin huzur ve esenliğini korumak amacıyla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm suç ve suçlularla mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.( Kısa Dalga / DHA)

Gündem