Sırp suç örgütü liderini öldüren on iki kişi yakalandı

Sırp suç örgütü liderini öldüren on iki kişi yakalandı

Sırbistan’ın organize yer altı örgütlerinden ‘Skaljari’ çetesinin lideri Jovan Vukotiç'in İstanbul'da öldürülmesi ile ilgili on iki kişi gözaltına alındı.

Balkan Karteli olarak bilinen on çeteden Skaljar klanının yöneticisi Jovan Vukotiç 9 Eylül'de Şişli’de otomobilin içindeyken motosikletle aracına yanaşan bir saldırgan tarafından dört kurşunla vurularak öldürüldü.

Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul'da öldürülen Sırp Organize Suç Örgütü lideri Jovan Vukotiç'i öldürdüğü suçlamasıyla Kavac isimi suç örgütü yöneticisi Radoje Zivkovic ve Zdravko Perunovıc isimli şahıslarla birlikte toplam 12 şahıs gözaltına alındığını duyurdu.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Türkiye'de 3 yıl önce yakalanan ve Sırbistan'a teslim edildikten sonra orada serbest bırakılan, yasadışı yollarla tekrar Türkiye gelen Sırbistan'da "SKALJARİ" isimli Organize Suç Örgütü yöneticilerinden Jovan VUKOTİÇ, İstanbul Şişli'de motorlu iki şahıs tarafından aracına gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucunda öldürülmüş, araç içerisinde bulunan eşi, çocuğu ve şoförü sağ olarak kurtulmuştu.

Olayla ilgili İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü geniş çaplı çalışma başlattı.

Bu çalışma sonrası saldırıyı, KAVAC isimi suç örgütü yöneticisi olan Radoje ZİVKOVİC isimli şahsın, ülkemizdeki bağlantıları aracılığıyla gerçekleştirdiği belirlendi.

16.09.2022 günü yapılan operasyonla Radoje ZiVKOVİC ve Zdravko PERUNOVIC isimli şahıslarla birlikte toplam 12 şahıs gözaltına alındı.

Şahıslarla birlikte 11 adet sahte kimlik, 6 adet sahte pasaport ve olayda kullanılan 2 adet silah ele geçirildi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."