TikTok üzerinden "Özgecan"lı tehdide 5 yıl hapis istemi

TikTok üzerinden "Özgecan"lı tehdide 5 yıl hapis istemi
İstanbul’da "TikTok" üzerinden bir kadını "Sonun Özgecan gibi olacak" diyerek tehdit eden kişi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı. İddianamede şüphelinin "silahla tehdit" suçundan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

İstanbul’da "TikTok" uygulaması üzerinden bir kadını "Sonun Özgecan gibi olacak" diyerek tehdit eden kişi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı. İddianamede şüphelinin "silahla tehdit" suçundan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Azerbaycan uyruklu Samir B, "TikTok" üzerinden canlı yayın yaptığı sırada, Hacer K. adlı kadını "Onu bulup yakacağım. Özgecan Aslan gibi olacak sonu" diyerek tehdit ettiği tespit edilmişti. İhbar üzerine harekete geçen Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Sanal Devriye ekiplerinin Fatih'te kaldığı adreste yakalayarak gözaltına aldığı Samir B. İstanbul Adalet Sarayı’nda çıkarıldığı davada "silahla tehdit" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Söyledim ama özür diledim

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şüpheli hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, Samir B'nin 13 Şubat'ta yaptığı canlı yayında, Hacer K. isimli kadını, "Onu bulup kafasını kesmezsem adam değilim, sonu Özgecan gibi olacak" ve "Onu bulup tecavüz ettirip, kafasını kestirip göle atacağım" diyerek tehdit ettiği kaydedildi.

İddianamede, sanığın savunmasında, "TikTok" uygulaması üzerinden yaptığı canlı yayında hakaret içerikli yorumu için mağdur Hacer K'ye karşı videodaki tehdit içerikli sözleri söylediğini ama daha sonra özür dilediğini ifade ettiği belirtildi. İddianamede yer alan ifadesine göre sanık, videoda gösterdiği kılıcı ise bazı tarihlerde figüranlık yaptığı için satın aldığını söyledi.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi, şüphelinin "silahla tehdit" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapsinin talep edildiği iddianameyi kabul etti.

(ANKA)

 

Gündem