Soylu: Gölyaka'da 8 bin konutta hasar tespiti yapılacak

Soylu: Gölyaka'da 8 bin konutta hasar tespiti yapılacak
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 5,9 büyüklüğünde depremin meydana geldiği Düzce'nin Gölyaka ilçesine geldi. Deprem bölgesindeki incelemelerinin ardından gazetecilere açıklama yapan Soylu, "8 bin konutta özellikle Gölyaka’da hasar tespit çalışması yapılacak" dedi. Soylu, okul binaları ve yurtların da incelendiğini bildirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gece 4.08’de Düzce'de yaşanan 5,9 büyüklüğündeki depremin hemen ardından kent merkezine gelerek incelemelerde bulundu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bakan Soylu, "8 bin konutta özellikle Gölyaka'da hasar tespit çalışması yapılacak. Gerekli ekipler gönderildi. Valiliğin koordinasyonunda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nün koordinasyonunda gerekli taramalar yapılacak" dedi.

'Genel durum tespiti yapılacak'

Okullardaki genel durumunun de tespit edileceğini belirten Soylu, hasar tespiti ile ilgili olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'la görüştüğünü söyledi. Soylu şöyle konuştu:

“Güncel bilgileri yayınlıyoruz. 107 artçı var 4’ün üstünde iki tane var. Gençlik ve Spor Bakanı'mız geldi. O da öğrencilerimizle alakalı tedirginliklerini ortadan kaldırabilmek için yurtlara bakacak. Milli Eğitim Bakanı’mız bütün inşaat emlak bölümünü gönderiyor. Onlar da bir tarama gerçekleştirecekler okullardaki genel durumu tespit için ama görünen o ki şu ana kadar bir yaralımız var sabah o ilk bahsettiğimiz yaralı yaklaşık 50 yaralı müracaat etmiş kimisi zaten taburcu olmuş şu anda Allah'a şükür köylerden hasar değerlendirmesi, hasar bilgisi almadık genel durum bu.” (ANKA)

Gündem