Sözcü ve Korkusuz'da çok sayıda yazar ve çalışanın işine son verildi

Sözcü ve Korkusuz'da çok sayıda yazar ve çalışanın işine son verildi

Korkusuz ve Sözcü gazetelerinde bazı köşe yazarları ile editör, sayfa sekreteri ve teknik elemanın işlerine son verildiği duyuruldu.

Gazeteci İsmail Saymaz, Sözcü ve Korkusuz gazetelerinde, Çiğdem Toker, Serpil Yılmaz, Sinan Meydan, Hüsnü Mahalli, Ahmet Takan ve Sezgin Özcan ile çok sayıda çalışanın ekonomik sebepler gerekçe gösterilerek işine son verildiğini duyurdu.

Saymaz, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

"Sözcü ve Korkusuz gazeteleri Çiğdem Toker, Serpil Yılmaz, Sinan Meydan, Hüsnü Mahalli, Ahmet Takan ve Sezgin Özcan ile yollarını ayırdı. Ayrıca 40 kadar editör, sayfa sekreteri ve teknik elemanın işine son verildi. Gerekçe, ekonomik sebepler olarak gösteriliyor."

"KÖŞE YAZILARIMA SON VERİLDİ"

Gazeteci Hüsnü Mahalli de yaklaşık 5 yıldır yayımladığı Korkusuz gazetesindeki köşe yazılarına son verildiğini açıkladı.

Mahalli Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şunları söylemişti: "Yaklaşık beş yıldır yazdığım Korkusuz’daki köşe yazılarıma son verilmiştir. Geçen süre içinde hiç bir yazıma müdahale etmeden yayınlayan gazete yönetimine ve yazı işlerindeki meslektaşlarıma samimi dostluklarından dolayı teşekkür ediyorum. Mücadeleye devam"

"YAZILARIMA 'KÜÇÜLME' GEREKÇESİYLE SON VERİLDİ"

Gazeteci Çiğdem Toker, konuya ilişkin açıklamasında, "Sözcü gazetesinde yayımlanan köşe yazılarıma, "küçülme" gerekçesiyle son verildiği bildirildi. Gazete yönetimine ve okurlara bugüne kadarki destekleri için teşekkür ederim" ifadelerini kullandı. (Kısa Dalga)