Spor camiası Halil Umut Meler saldırısını kınadı: Türk futboluna utanç dolu bir yumruk atıldı

Spor camiası Halil Umut Meler saldırısını kınadı: Türk futboluna utanç dolu bir yumruk atıldı
Türkiye Futbol Federasyonu ve Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği, Hakem Halil Umut Meler'e yumruklu ve tekmeli saldırıyı kınadı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Çaykur Rizespor maçı sonrasında Hakem Halil Umut Meler'e yumruk ve tekmeyle saldırıyı kınadı.

"Türk futboluna utanç dolu bir yumruk atıldı"

"Bu gece Türk futboluna utanç dolu bir yumruk atıldı." diyen Başkan Mehmet Büyükekşi, şunları söyledi:

"Riva'da toplantıdaydık olayı alır almaz TFF yönetimini acil toplantıya çağırdım, daha merkezi olmasından dolayı Levent'teki binamıza gidiyoruz. Her fırsatta hakemleri hedef gösteren bunu yaparken de işin sonunun nerelere geleceğini hesap etmeyen herkes bu gece olanları enine boyuna iyice düşünsün. Kulüp başkanları, taraftarlar iyice bir düşünsün. Bunları görsün herkes iyi düşünsün. Bu gece Türk futboluna utanç dolu bir yumruk atıldı. Olaya karışan herkes bedelini ödeyecek. Kimsenin kimseye özellikle bir hakeme böyle yapamaz. Bunu kabul etmiyoruz. Gerçekten çok üzüntülüyüm. Hiç kimsenin bir hakemlere böyle davranmaya hakkı yok. Alacağımız karart çok sert olacak ve bedelini ödeyecek. Hakemler şamar oğlanı değil. Hakem camiamıza geçmiş olsun."

"Sözün bittiği yerdeyiz"

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği de konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bu hadiseyi gerçekleştirenlerin futbolun içinde (sözde) futbol adamı olarak yer alması bizleri derinden yaralamıştır. Futbolu yönetenlerin ve Türk adaletinin bu elim hadise karşısında gereken bütün ağır cezai işlemleri yapacağına inanıyoruz, inanmak istiyoruz. Geldiğimiz noktada, artık sözün bittiği yerdeyiz. Türk Futbolu adına kapkara bir iz bırakan bu gecenin takipçisi olacağız. Bütün kamuoyunun ortak olarak tepki gösterip, lanetlemesi gereken bu olay umarız ki milat olur. Birkaç basit kınamayla geçiştirilemeyecek olan bu hadise sonunda bu tarz insanların Türk futbolundan uzaklaştırılması ilk beklentimizdir. Bu elim hadise Türk futbolunun tarihine kara bir leke olarak işlenecek ve verilecek olan ceza da tarafımızca bu minvalde değerlendirilecektir. FIFA Hakemimiz Halil Umut Meler'e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, saldırıları gerçekleştiren, sebebiyet veren ve aynı zihniyette olan herkesi şiddetle lanetliyoruz. MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçı sonrası FIFA Hakemimiz Halil Umut Meler'e yapılan şiddetli saldırı, sadece Hakemimiz Halil Umut Meler'e değil tüm hakem camiasına yapılmıştır. En üst kademeden alt kademeye kadar tüm hakemlerimize müsabakalara çıkmama çağrımızı buradan ilan ediyoruz. Gün Hakem Camiası olarak birlik olma günüdür." (Kısa Dalga)

Spor