Spotify'ı ücretsiz kullananlara kötü haber, yeni kısıtlamalar geliyor

Spotify'ı ücretsiz kullananlara kötü haber, yeni kısıtlamalar geliyor
Müzik ve podcast dinleme platformu Spotify, ücretsiz sürüm kullanıcıları için kısıtlamalar getiriyor. Premium abonesi olmayan dinleyiciler artık uygulamada daha fazla sınırlamayla karşılaşacak.

Türkiye'de en yaygın kullanıma sahip, müzik ve podcast dinleme plaformu Spotify’ı ücretsiz kullananlar yakında şarkı tekrarlama, geri sarma, istenilen şarkıyı açma, çalma listesi sıralamalarını özelleştirme gibi işlevlere erişemeyecek.

Donanımhaber'in derlediği bilgilere göre, bu değişiklikler kullanıcılara uygulama içi bildirimle iletilecek.

Spotify, ücretsiz dinleyicileri için varsayılan çalma yöntemi olarak akıllı karışık çalmayı sunuyor. Smart shuffle (Akıllı dizgi), kullanıcının dinleme alışkanlıklarına göre çalma listesi dışındaki şarkıları sunuyor. Bu seçeneğe artık yalnızca Premium aboneler erişebilecek.

Spotify, ücretsiz müzik dinleme seçeneği sunmasıyla öne çıkan müzik akış hizmeti ancak ücretsiz özellikleri giderek kısarak Premium’a zorluyor. Geri sarma, bir önceki şarkıya dönme gibi temel özelliklerin kaldırılması ilk aşamada Hindistan’da olacak; çok geçmeden Türkiye’ye de uygulanması kuvvetle muhtemel.
Spotify, Premium kullanıcılar için de yeni bir paket sunmaya hazırlanıyor. Superpremium, akıllı çalma listeleri ve kullanıcıların beğendiği müziği bulmasına yardımcı olacak Soundcheck dahil bir dizi yeni özellik sunacak. (Kısa Dalga)

Teknoloji