Süleyman Soylu: Twitter sansür uyguluyor, Telegram'a gelir misiniz?

Süleyman Soylu: Twitter sansür uyguluyor, Telegram'a gelir misiniz?
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter'ın iki paylaşımına kısıtlama getirmesi üzerine "Twitt*r s*nsür uyg*luy*r Telegr*m* gel*r mis*niz" mesajı paylaştı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 30 Ocak'ta paylaştığı nefret söylemi içeren tweet'ine "kural ihlali" kısıtlaması getirmiş ve "nefret suçu kurallarını ihlal ettiğini" belirten bir uyarı notu eklemişti.
Soylu, bugün  Twitter'de yeni bir paylaşımda bulundu. Mesajının olduğu görseli paylaşan Soylu şu ifadelere yer verdi:

"Kabe-i Muazzama'ya hakaret eden LGBT sapkınlarına müsamaha göstermeli miyiz? Elbette hayır. Rektörlük binasını işgale kalkan LGBT sapkınlarına müsamaha göstermeli miyiz? Elbette hayır. Boğaziçi'nin olan biteni izleyen sakinlerine bir sözüm var: Hayatta hiç bir başarının altında imzası olmayan, bir ajansın elinde oyuncak olan,solcu bile olamayan kart siyasetçilerin tuzağına düşmeyin... Sizden beklentimiz, bilimsel başarı, sizden beklentimiz, okul başarısı, sizden beklentimiz, Büyük ve Güçlü Türkiye'ye hazırlanmanızdır."

Twitter, Soylu'nun bu tweet'ine de "Bu Tweet, nefret davranışı hakkındaki Twitter Kuralları'nı ihlal etti. Ancak Twitter, Tweetin erişime açık kalmasının kamu yararına olabileceğini belirledi" notu ekledi.

İki tweet'ine gelen uyarıdan sonra Soylu'nun son paylaşımı şöyle oldu:
"Twitt*r s*nsür uyg*luy*r Telegr*m* gel*r mis*niz"


Gündem