Taksim saldırısının ardından duyulan silah seslerinin nedeni belli oldu: Polis yanlışlıkla birini vurmuş

Taksim saldırısının ardından duyulan silah seslerinin nedeni belli oldu: Polis yanlışlıkla birini vurmuş
İstiklal Caddesi'nde meydana gelen bombalı saldırının ardından, bölgede duyulan silah seslerinin nedeni belli oldu. Polisin yanlışlıkla bir kadını vurduğu öğrenildi.

Taksim İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı terör saldırısında 6 kişi yaşamını yitirdi, 81 kişi yaralandı.

Halk TV'den Hazar Dost'un haberine göre, patlamanın ardından İstiklal Caddesi'nde, Galatasaray Lisesi-Meydan arası tamamen boşaltıldı. Bu saatlerde Tünel tarafında yoğun silah sesleri duyuldu

"POLİS, ŞÜPHELİ BİRİNİ VURDU"

Silah seslerinin ardından bir görgü tanığı polisin ‘şüpheli’ olarak düşündüğü bir kadına ateş ettiğini ve vurduğunu; kişinin kafeden kalktığını anlattı.

Görgü tanığı, kızıl saçlı kadının mekana gelip bira istediğini, bu sırada hareketlerinin ‘sarhoş’ gibi olduğunu belirtirken “Normal davranmıyordu. Telefonunu şarja takmıştı. Sonra kalkıp gitti, ben de arkasından koşup telefonunu unuttuğunu söyleyip verdim” dedi.

25-30 dakika sonra ‘şüpheli’ kadının geri geldiğini aktaran görgü tanığı, yanında ilk geldiğinde olan çantasının olmadığını söyledi.

Mekandan kalkan kadın, Karaköy-Taksim füniküler hattına girdi.

Güvenlik kamerası kayıtlarına göre saat 17.15’i gösterirken polis, şüpheli kadına kimlik sordu. Kadının yanıt vermemesi ve ellerinin cebinde olması polisin şüphelerini arttırdı. Ardından ikinci kere uyarılan kadına polis tramvay hattının içinde ateş açtı.

halktv.com.tr'nin ulaştığı görüntülerde tramvay durağı içerisinde kurşun izlerinin olduğu, ve ‘şüpheli’ kadının uzaklaştığı anlar görünüyor.

Vurulduğu halde istasyondan çıkan kadın, Asmalı Mescid’e doğru ilerledi.

Bir üniversitede okutman olduğu öğrenilen İ.E, açılan ateşin ardından yere yığıldı. İ.E'nin hastanede tedavisi sürdüğü belirtildi.

EGM'DEN AÇIKLAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), silah sesleriyle ilgili telaşlı kalabalığı sakinleştirmek için havaya ateş açılmış olduğunu söylemişti.

Gündem