Taliban sorumluluğu reddetti: Pakistan'da ölü sayısı 83'e ulaştı

Taliban sorumluluğu reddetti: Pakistan'da ölü sayısı 83'e ulaştı

Pakistan'ın Peşaver kentinde camiye düzenlenen bombalı saldırıda can kaybı 83'e yükseldi. Yaralı sayısı ise 150 olarak açıklandı.

Pakistan’ın Peşaver şehrinde dün yüksek güvenlikli polis karakolu bölgesi içinde bulunan camideki patlamada en az 87 kişi yaşamını yitirdi. Yetkililer, bombalı saldırganın yüksek güvenlikli alana nasıl girebildiğini araştırıyor.

Kasım ayında Pakistan’da ateşkesi sonlandıran Pakistan Talibanı, saldırıda sorumluluğu reddetti.

Pakistan Devlet Televizyon Kurumu (PTV), dün Peşaver kentinde öğle namazı sırasında düzenlenen bombalı saldırıda 83 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Saldırıda 150 kişi de yaralandı. Can kaybının artmasından endişe duyulduğu ifade edildi.

"Trajedinin boyutu hayal edilemez"

Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, dün saldırının ardından kente gitmişti. Şerif, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Peşaver'den yeni döndüm. İnsani trajedinin boyutu hayal bile edilemez. Halkı derin bir keder duygusu sarmış durumda. Terörizmin en önde gelen ulusal güvenlik sorunumuz olduğuna hiç şüphem yok. Acılı ailelerin acısı kelimelerle tarif edilemezken, en içten taziyelerimi ve en içten duygularımı ifade ediyorum. Bu alçak olayın faillerine mesajım, halkımızın azmini küçümseyemezsiniz" dedi. (DHA)