Taraftara müjde! Passolig ile olan anlaşma, yeni sezonda uzatılmayacak

Taraftara müjde! Passolig ile olan anlaşma, yeni sezonda uzatılmayacak
TFF ve Kulüpler Birliği, yapılan toplantı sonrası Passolig ile sözleşme uzaltılmama kararı alındı. Doğabilecek olası bir tazminat için ise kulüplere taahhütname gönderildi.

Elektronik bilet işletmesi Passolig ile yapılan anlaşma bu sezon sonunda tamamlanacak.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Kulüpler Birliği Vakfı, 27 Ekim 2023 Cuma günü yaptığı toplantıda e-bilet konusunu gündemine taşımıştı. Toplantıda alınan karar belli oldu.

Ajansspor'un yer verdiği bilgilere göre; TFF ve Kulüpler Birliği, Trendyol Süper Lig ve Trendyol 1'inci Lig'de hizmet sağlayan e-bilet firması Aktifbank ile sözleşme uzatmama kararı aldı. Passolig ile yapılan anlaşma sezon sonunda bitecek.

Doğabilecek tazminat için kulüplere taahhütname gönderildi

TFF, kulüplere Aktifbank adına doğabilecek tazminatın ödenmesi için taahhütname gönderdi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç taraftarın şikayetini dile getirmişti

Fenerbahçe Spor Kulübü ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç, sezon başında Trendyol Süper Ligi fikstür çekiminde kürsüye gelerek Passolig konusunu gündeme getirmişti.

Koç, "Passolig hepimizi yoruyor, taraftarları uzaklaştırıyor" diye konuştu. Koç, Passolig ihalesi için TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye çağrıda bulundu. Başkan Ali Koç, Passolig ihalesine dair konuşurken, daha iyi bir gelir beklentisi içinde olduklarını kaydederek, "Onun da ihale zamanı geldi. O konuda da gerekenleri yapacağız" dedi. (Kısa Dalga)