Tarih belli oldu: Netflix parola paylaşımını yasaklayacak

Tarih belli oldu: Netflix parola paylaşımını yasaklayacak
Netflix, uzun zamandır planladığı parola paylaşımını Mart'ın sonuna kadar yasaklamayı planladığını açıkladı. Şirket, hesabını paylaşan izleyicilerin 100 milyonu aştığını belirtti.

Netflix, parola paylaşımını Mart ayının sonuna kadar yasaklamayı planlıyor. Şirket, hesap paylaşımının 100 milyondan fazla izleyiciyi aştığını belirterek haberi hissedarlarına yazdığı bir mektupla paylaştı. Netflix, on yıldan fazla bir süredir ilk abone kaybı nedeniyle 2022'nin zor bir yıl olduğunu söyledi.

Gazete Oksijen’in Daily Mail'den aktardığına göre, şirketin mektubunda, "Bugünün yaygın hesap paylaşımı, Netflix'e uzun vadeli yatırım yapma ve Netflix'i iyileştirmenin yanı sıra işimizi kurma yeteneğimizi baltalıyor. Kullanım koşullarımız, Netflix'in kullanımını bir hane halkıyla sınırlandırsa da bunun, hesaplarını daha geniş bir şekilde paylaşan üyeler için bir değişiklik olduğunun farkındayız" ifadeleri yer aldı.

Zor bir dönemin ardından yeniden büyümeyi başardığını gösteren şirket, Latin Amerika'da yapılan sınırlı bir testin ardından, şifre paylaşımına yönelik baskının artık daha geniş çapta uygulanacağını aktardı.

Yeni hesap açanların profilleri aktarılabilecek

Netflix, bazı kullanıcıların hesaplarını iptal edeceğinin farkında ancak paylaşımda bulunanlar, kendi hesaplarını açmayı seçerlerse profilleri aktarabilecekler. Şirket hissedarlara, "Harika programlar sunmaya devam ettikçe ve başkasının hesabını kullananlar kendi hesaplarını oluşturdukça, modelin Latin Amerika'da gördüğümüze benzer olacağına inanıyoruz" dedi.

Netflix yeni ekleyeceği özelliklerle hesap paylaşımı yapan kişileri bulmaya çalışacak. Bir hesabın paylaşıldığını tespit ederse, insanların oturum açmasını durduracak ve onları kendi hesapları için ödeme yapmaya teşvik edecek. Bunu, bir profili kendi hesabına taşıma seçeneği gibi ortak hesaplara sahip kişilere yönelik özel özelliklerle yapacaktır. Bazı ülkelerde Netflix, insanların birlikte yaşamadıkları kişilerle hesap paylaşmak için fazladan ödeme yapmasına izin veriyor. (Kısa Dalga)

Yaşam