Tekel bayilerinden zam tepkisi: Batmaya doğru gidiyoruz

Tekel bayilerinden zam tepkisi: Batmaya doğru gidiyoruz

Alkol ve sigara ürünlerine getirilen yüzde 25 ÖTV zammı tekel işletmelerinin tepkisine neden oldu.

Alkol ve sigara ürünlerine yapılan yüzde 25 oranındaki ÖTV zammı, tekel bayi işletmelerinin tepkisini çekti.

Kocaeli İzmit’te tekel bayi işleten Sidar Bozkurt, pek çok esnafın dünden beri dükkanlarını kapattığını belirterek, "Artık para kazanamıyoruz ve batmaya doğru gidiyoruz” dedi.

Bozkurt, şöyle konuştu:

"ÖTV ZAMMI SONRASI BAZI TEDARİKÇİLER MAL VERMEYİ DURDURDU"

“Zamlardan dolayı mağdur oluyoruz. Her geçen gün sermayemiz eriyor. Yakıta zam geliyor, bize zam getiriyorlar, firmalar mal vermiyor. ÖTV zammından sonra bazı tedarikçilerimiz mal vermeyi durduruyor. Kendi stoklarını koruyorlar, ama bizim stoklarımız eriyor. Gazetelerde zam haberi yayınladıktan sonra bazı büyük marketler kendi elektronik sistemleriyle beraber zamları yansıtıp ürünlerini öyle satıyorlar. Bizde hala bir fiyat listesi olmadığından kendi ürünlerimizi eski fiyattan satmaya devam ediyoruz.

"BATMAYA DOĞRU GİDİYORUZ"

Çoğu esnaf arkadaşımız dünden beri dükkanlarını kapatmış durumda. Hiç kimse bir şey satmıyor. Bu durumdan çok mağduruz ve aynı zamanda çok şikayetçiyiz. Artık para kazanamıyoruz ve batmaya doğru gidiyoruz. Bu zamlardan sonra halk sanki biz zam yapıyormuşuz gibi bize küfrediyor ve saldırıyor. Buradan yetkililere sesleniyorum, lütfen sesimizi duyun. Bu işe bir son verelim.” (ANKA)