Telefonların yerine geçmesi beklenen cihazın detayları belli oluyor

Telefonların yerine geçmesi beklenen cihazın detayları belli oluyor
Humane, AI Pin için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu akıllı taşınabilir cihaz, GPT-4 yapay zeka modeline sahip olacak.

Eski Apple çalışanları tarafından kurulan Humane adlı girişim ilk aygıtı olan AI Pin'in 9 Kasım'da piyasaya sürülmesi planlanıyor ve yapay zeka bu üründe önemli bir yer kaplıyor.

AI Pin daha piyasaya çıkmadan önce, Framework Laptop 16'dan Samsung Galaxy Z Flip 5'e ve Bedtime Buddy çalar saate kadar her şeyle birlikte Time Magazine'in "2023'ün En İyi İcatları" arasında yer almayı başardı. Bu sayede cihazın şimdiye kadarki en iyi görüntüsünü de teknoloji meraklıların önüne sunuldu..

indir-1.webp

Donanımhaber'in derlediği bilgilere göre; AI Pin, giysilere manyetik olarak takılacak ve birçok özelliğini güçlendirmek için "tescilli yazılım ve OpenAI'nin GPT-4 karışımını" kullanacak.

Arama yapmaktan, konuşmayı tercüme etmeye ve bir çikolata barındaki besin bilgilerini anlamaya kadar birçok şeyin cihazın özellikleri arasında yer alması bekleniyor.

Ortaya çıkan bilgilerin en ilgici ise AI Pin'de, cihazın kamerası, mikrofonu veya diğer sensörleri bir şekilde veri kaydettiğinde yanan bir “Güven Işığı” olması. yapay zeka yazılımı GPT-4 modeli ve bu Güven Işığı cihazın en kilit özellikleri olacak.

Humane aylardır AI Pin’den bahsediyor ve şirketin kurucu ortağı Imran Chaudhri, onu “yeni bir tür giyilebilir cihaz ve platform” olarak konumlandırıyor. Dolayısıyla bu AI Pin için telefona veya başka bir şeye ihtiyaç duyulmuyor. Bu da Pin'in nasıl çalışacağına dair birçok soruyu gündeme getiriyor. Cihazın avucumuza ekran yansıtan bir projektöre görevi göreceğini biliniyor fakat hala detaylarına ulaşılabilmiş değil.

Şirket cihazı 9 Kasım'da piyasaya sürme yolunda ilerliyor. Bunun geleceğin giyilebilir cihazı olup olmadığı yakın gelecekte belli olacak. (Kısa Dalga)

Teknoloji