Testler başladı | Twitter (X) tüm kullanıcılardan para alacak

Testler başladı | Twitter (X) tüm kullanıcılardan para alacak
Elon Musk, eski adıyla Twitter olan platformu X'i ücretli yapmaya hazırlanıyor. X Premium aboneliği ile hesaplarını onaylatmayan kullanıcılar yıllık ücret verecek.

Elon Musk, X sosyal ağ platformu üzerinde kullanıcıların gönderi paylaşmaları ve paylaşımlarla etkileşimde bulunmaları için yeni bir program başlatıyor. Şu anda test aşamasında olan Not A Bot programı kapsamında onaylanmamış hesaplardan yıllık 1 dolar ücret alınacak. Kısaca Twitter yakın zamanda ücretli olacak.

Donanımhaber'in derlediği bilgilere göre; Not A Bot programı şu anda Yeni Zelanda ve Filipinler’de test ediliyor ve yalnızca yeni kullanıcılar için geçerli. Mevcut kulanıcılar -şu an için- test kapsamının dışında. Kullanıcılardan yıllık 1 dolar alınmasının amacı ise, platformu manipüle eden kişileri, spamı ve bot etkinliğini azaltmak. Musk’a göre X Premium aboneliği, bu sorunlarla mücadelede en etkili yöntem.

Onaylanmamış hesaplara kısıtlama!

Yeni program, platformu manipüle etmeye ve diğer X kullanıcılarının deneyimini bozmaya çalışan botlara ve spam paylaşımlara karşı savunmayı amaçlıyor. Kullanıcılardan artık telefon numaralarını doğrulamaları ve yıllık 1 dolar ödemeleri istenecek. Aksi halde kullanıcılar, paylaşım yapamayacak, gönderileri yanıtlayamayacak, gönderileri alıntılayamayacak ve yer imlerine ekleyemeyecek. Ücreti kabul etmeyen kullanıcılar, yalnızca gönderileri okuyabilecek, videoları izleyebilecek ve hesapları takip edebilecek. (Kısa Dalga)

Teknoloji