TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: MHK'da yeni bir yapılanma sürecini başlatıyoruz

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: MHK'da yeni bir yapılanma sürecini başlatıyoruz
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi açıklamalar yaptı. Büyükekşi hakem eleştirileri ve son günlerde ortaya atılan iddialara ilişkin basın toplantısı düzenledi.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Mehmet Büyükekşi'nin açıklamaları şöyle:

"Yüzde yüz adil, yüzde yüz şeffaf, yüzde yüz tarafsız yönetimimizi yineliyoruz.

"15 günde bir sizlerle buluşacağız"

TFF olarak futbolun ortak sorunlarına çözüm bulmak adına yoğun bir mesai içindeyiz lakin son zamanlarda ortak problemlerimize yönelik olması gereken eleştirilerin dozu artıp odağı ve üslubu değişince ve bu eleştiriler problemlere odaklı değil, dedikodulara ve doğrudan federasyonumuza yönelik olunca bundan sonra her 15 günde bir sizlerle buluşacağız.

"Tüm soruların cevaplarını 2 gün sonra yazılı paylaşacağız"

Bu toplantı sonunda sizden herhangi bir soru almayacağız. Tüm soruların cevaplarını 2 gün sonra yazılı olarak paylaşacağız.

"MHK'da yeni bir yapılanma sürecini başlatıyoruz"

Hakem atamaları konusunda stratejik bir plan konusunda, devrim niteliğinde bir adım atacağız. Avrupa'da başta Almanya'da olmak üzere uygulaması olan, kulüplerimizin de sürecin parçası olduğu, MHK'da yeni bir yapılanma süreci başlatıyoruz. Kulüplerimizle iş birliği içerisinde olarak, onların karar verme mekanizmasına dahil olmasını istiyoruz.

Bu yapıda futbolun en önemli paydaşı olan kulüplerimiz ile işbirliği içinde olarak, kulüplerin karar verme mekanizmalarına dahil olmalarını istiyoruz.

"Yarı otomatik ofsayt sistemini yakın zamanda hayata geçireceğiz"

Yakın zamanda hayata geçireceğimiz yarı otomatik ofsayt sistemi ile hem teknolojiye yatırım yapmaya devam edeceğiz. Hem de maç esnasında kararların daha kısa sürede ve daha doğru şekilde verilmesini sağlayacağız."

Ayrıntılar geliyor...