THY'den Ekrem İmamoğlu'nun Roma seyahatiyle ilgili açıklama: Tahsis yok, kiralama yapıldı

THY'den Ekrem İmamoğlu'nun Roma seyahatiyle ilgili açıklama: Tahsis yok, kiralama yapıldı
THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, İmamoğlu'nun gazetecilerle birlikte gerçekleştirdiği Roma seyahatiyle ilgili açıklama yaptı. Üstün, talep üzerine Boeing-737 uçağının THY tarafından kiralama yöntemiyle tahsis edildiğini belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da gerçekleştirilecek 2027 Avrupa Oyunları’nın imza töreni için kalabalık bir gazeteci grubu ile Roma’ya yaptığı ziyareti tepkilere neden olmuştu.

Türk Hava Yolları (THY) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Roma seyahatiyle ilgili açıklama yaptı.

Basın Müşaviri Yahya Üstün'ün sosyal medyadan yaptığı açıklamada, gelen talep üzerine Boeing-737 uçağının THY tarafından kiralama yöntemiyle tahsis edildiği belirtildi.

Üstün paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ve heyetinin Roma uçuşları için tarifeli bir seferimizin tahsis edildiği yönündeki ifadelere açıklık kazandırmak isteriz. Sayın Başkan ve heyetinin Roma seyahati, tarifeli bir uçuşumuzla gerçekleşmemiş olup, Türk Hava Yolları’na gelen talep üzerine Boeing-737 uçağımız kiralama yöntemiyle tahsis edilmiştir. Tarifeli bir uçuşumuzun özel bir heyete tahsis edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir." (DHA)

Gündem