Tokatlılar, 4.1 büyüklüğündeki depremin ardından parkta çadır kurdu

Tokatlılar, 4.1 büyüklüğündeki depremin ardından parkta çadır kurdu
Tokat'ta merkez üssü Turhal ilçesi olan 4.1 büyüklüğündeki depremin ardından bazı yurttaşlar Millet Bahçesi'nde geceyi geçirmek üzere çadır kurdu.

Tokat'ta merkez üssü Turhal ilçesi olan 4.1 büyüklüğündeki depremin ardından bazı yurttaşlar Millet Bahçesi'nde geceyi geçirmek için çadır kurdu.

DHA'nın haberine göre çadırları ziyaret eden Turhal Belediye Başkanı Erem Ural, "Saat 15.00 civarında 4.1 şiddetinde bir deprem yaşandı. Deprem sonrası sorumluluk bölgemizde hasar tespit çalışması yaptırdık. İlçemiz genelinde bir sorun yok. Vatandaşlarımızın tabi ki bir endişesi var. Bir kaç gün önce Sulusaray ilçemizde bir deprem meydana geldi. Ona istinaden insanlarımız parkları doldurdu. Parklarda kalan vatandaşlarımız için sıcak yemek ikramında bulunduk. Akşam da sıcak çorba ikramında bulunacağız. Bunun dışında sosyal tesislerimiz de açık" açıklamasında bulundu.

Depreme evlerinde yakalanan Huriye Keskin, "Deprem olduğu anda evde kahve içiyorduk. Yeraltından birden vurdu. Avizeler sallandı. Korkuyla kaçtık. Akşam için ise burada kalmayı planlıyoruz" dedi.

Polat Sercan ise "Deprem olduğu anda o telaşla birlikte kendimizi dışarıya attık. Artçı depremlerin devam ettiğini fark ettik. Bizde burada çadır kurmaya karar verdik. Geceyi burada geçireceğiz" dedi. (Kısa Dalga)

Gündem