Turan Çömez, Erdoğan'ın "Muhalefet seçimi kazanabilir ama 2 yıldan fazla dayanamazlar" dediğini ileri sürdü

Turan Çömez, Erdoğan'ın "Muhalefet seçimi kazanabilir ama 2 yıldan fazla dayanamazlar" dediğini ileri sürdü
İyi Partili Turan Çömez, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın çevresine 'Muhalefet belki kazanır ama iktidarları 2 yıldan daha uzun sürmez' dediğini ileri sürdü. Çömez, "Erdoğan kaybetme ihtimalinin farkında ama kazanmak için her şeyi yapma kararlılığı da var" dedi.

İyi Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turan Çömez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhalefetin seçimi kazanma olasılığını göz ardı etmediğini ve yakın çevresine, "Kazansalar da iktidarları 1 buçuk, 2 yıldan daha uzun sürmez" dediğini ileri sürdü.

Halk TV'de konuşan ve "Erdoğan kaybetme ihtimalinin farkında ama kazanmak için her şeyi yapma kararlılığı da var" diyen Çömez, şöyle devam etti:

"Yeri gelmişken söyleyeyim, siz gazeteciler 'kulis bilgisi' diyorsunuz. Ben de 'saray bilgisi' vereyim size. Benim eski dostlarım olduğu için zaman zaman Saray'ın koridorundaki endişeleri, korkuları, planları zaman zaman değerlendiriyoruz arkadaşlarla.

Saray'da 'Biz bütün bunları yaparsak, seçimi kazanırız' kanaati hakim. Hatta Sayın Erdoğan çok yakın bir arkadaşına, 'Biz bu işi ne yapar eder alırız' gibi bir ifadede bulunmuş.

Arkadaş da 'Muhalefetin hiç mi şansı yok?' diye sormuş kendisine. 'Belki kazanırlar ama' demiş, 'kazanırlarsa da 1 buçuk 2 yıldan daha fazla sürmez onların iktidarı' gibi bir ifadede bulunmuş. (Kısa Dalga)

Politika