Turistin 'tuvalet tartışması'nda yumrukladığı yaşlı adam beyin kanamasından öldü

Turistin 'tuvalet tartışması'nda yumrukladığı yaşlı adam beyin kanamasından öldü
Antalya'da ücret yüzünden tartıştığı Rus turistin yumrukladığı yaşlı adam, olaydan sonra beyim kanaması geçirerek hayatını kaybetti. Turist ise tutuklandı.

Olay, 25 Ekim'de Antalya'nın Kemer ilçesinde meydana geldi. İlçede otopark alanındaki tuvaleti işleten Mehmet Özcan, 2 liralık ücreti ödemeyen turist R.K.'yla tartıştı. R.K.'nın attığı yumrukla yere düşen Özcan başını çarptı.

Çevredekiler tarafından çağrılan ambulansla hastaneye götürülen Özcan, tedavisinin ardından buradan ayrıldı. Bir süre sonra işine dönen Özcan, yeniden fenalaştı.

Özcan, çağrılan ambulansla önce Kepez Devlet Hastanesi'ne, daha sonra özel bir hastaneye kaldırıldı. Özcan, beyin kanaması nedeniyle yaşamanı yitirdi.

60 KAMERA İNCELENDİ

Özcan'ın ölümüyle ilgili soruşturma başlatan polis, çevrede bulunan güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. 60 kişinin ifadesine başvuran polis, zanlının kimliğini belirledi. Gözaltına alınan R.K., ifadesinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı.

KANSER HASTASI VE ENGELLİ KIZI VAR

Çankırı'dan cenazeyi almaya gelen yeğeni Murat Özcan, Mehmet Özcan'ın kanser hastası olduğnu ve bir engelli kızı bulunduğunu belirterek, şunları söyledi: "2 liralık tuvalet ücretini ödememek için yumruk atıyor. Sonrasında beyin kanaması geçiriyor. Hastanede hayatını kaybediyor. Yapanın yanına kalsın istemiyoruz. Bu işin peşin bırakmayacağız."

15 gündür bulunduğu adli tıp morgundan alınan Özcan'ın cenazesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kurşunlu Mezarlığı'nda toprağa verildi. (DHA)

Yaşam