Türkiye Emekli Subaylar Derneği: "MSB ziyaretinde amirallerin bildirisini kınamadık"

Türkiye Emekli Subaylar Derneği: "MSB ziyaretinde amirallerin bildirisini kınamadık"
Türkiye Emekli Subaylar Derneği, bugün Milli Savunma Bakanlığına amirallerin bildirisine karşı "destek" ziyareti yaptıklarına ve görüşmede bildiriyi kınadıklarına ilişkin haberleri yalanladı. Dernekten yapılan açıklamada ziyaretin "davet üzerine" yapıldığı ve bildiriye ilişkin kınama ifadesinin kullanılmadığı belirtildi.


Türkiye Emekli Subaylar Derneği başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin Milli Savunma Bakanlığı'na bugün yaptıkları ziyarette emekli amirallerin bildirisini kınadıklarına ilişkin haberleri yalanladı. Dernekten yapılan açıklamada ziyaretin Milli Savunma Bakanlığı'nın daveti üzerine yapıldığı ve bildiriye yönelik herhangi bir kınama ifadesinin kullanılmadığı belirtildi.

TESUD'un internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:
"5 Nisan 2021 günü saat 13.30'da TESUD Genel Başkanı ve TEMAD (Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği) Genel Başkanı, beraberlerinde yönetim kurullarından ikişer üye ile birlikte MSB'lığına DAVET EDİLMİŞTİR.
Sayın Milli Savunma Bakanı'nın ülkemiz ve TSK'nın halen yürütmekte olduğu faaliyetler konusundaki paylaşımlarını müteakip TESUD Genel Başkanı tarafından; Silahlı Kuvvetlerimizin yurt içinde ve dışında yürüttüğü faaliyetlerdeki başarılarından gurur duyulduğu ifade edildikten sonra, emekli subaylarla ilgili çeşitli konular gündeme getirilmiş, görüş ve öneriler paylaşılmıştır.
Emekli amirallerin bildirisine yönelik herhangi bir KINAMA İFADESİ KULLANILMAMIŞTIR.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Gündem