Türkiye Valorant'ta Avrupa Şampiyonu

Türkiye Valorant'ta Avrupa Şampiyonu

Valorant oyununun Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye adına mücadele eden FUT Esports takımı şampiyon oldu.

Son dönemlerin trendi haline gelen Valorant oyununun Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye adına mücadele eden FUT Esports takımı, finalde karşılaştığı Fransa temsilcisi Team Vitality’i 3-2 mağlup ederek Avrupa şampiyonu olmayı başardı.

Red Bull'dan yapılan açıklamaya göre, son dönemde hem yurt içinde hem de yurt dışında elde ettiği başarılarla adından söz ettiren FUT Esports takımı müzesine Avrupa kupasını götürmeyi başardı.

ESPOR'DA BAŞARI

Red Bull’un desteklediği ve espor sektöründe birçok ilke öncülük eden FUT Esports, Türkiye’ye espor alanında en büyük başarılarından birini kazandırdı. VALORANT Regional Leagues 2022 Finalleri’nde Fransa temsilcisi Team Vitality ile FUT Esports karşı karşıya gelirken, 2-0 geriye düşen temsilci, geri kalan 3 haritayı alıp harika bir dönüşe imza atarak Avrupa şampiyonu oldu. FUT takımı kazandığı bu başarıyla “Avrupa şampiyonu olan ilk Türk valorant takımı” unvanını elde etti.

Valorant, yakın gelecekte geçen takım tabanlı bir taktik nişancı ve birinci şahıs nişancı oyunu. Oyuncular, dünyadaki çeşitli ülke ve kültürlere göre tasarlanmış bir dizi ajan karakter olarak oynuyor. Ana oyun modunda, oyuncular, her bir takımın beş oyuncuya sahip olduğu saldıran veya savunan takıma atanıyor. (Kısa Dalga)