Twitter, Bahçeli'nin protestocu Boğaziçili öğrencilere "başı ezilmesi gereken zehirli yılanlar" dediği paylaşımını sildi

Twitter, Bahçeli'nin protestocu Boğaziçili öğrencilere "başı ezilmesi gereken zehirli yılanlar" dediği paylaşımını sildi
Twitter, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin rektör Melih Bulu'nun istifa etmesi talebiyle gösteri yapan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine yönelik "başı ezilmesi gereken zehirli yılanlar" dediği tweetini "şiddet içeren tehdit" olduğu gerekçesiyle sildi.

Twitter, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Boğaziçi Üniversitesi'ndeki protestolara ilişkin tweet'lerinden birini kaldırdı.
Twitter daha önce de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun iki tweet'ine sınırlama getirmişti. İki tweet için de "kural ihlali" notu iliştiren Twitter, Soylu'nun tweet'lerini silmemişti.

Bahçeli, Twitter'in sildiği paylaşımda şöyle demişti:
"Sırtlarını ajanlara, zalimlere ve karanlık çevrelere dayamış olanlar evlat değil başı ezilmesi gereken zehirli yılanlardır. Yasa dışı eylemleri diğer üniversitelere teşmil etmek için kuyruğa girenler bunun bedelini acıklı şekilde ödemelidir."


"Terör örgütleriyle irtibatlı ve iltisaklı olanlara Twitter destek vermiştir"

Bahçeli'nin Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine yönelik paylaşımının silinmesine MHP Genel Merkezi'nden tepki geldi. MHP'den yapılan açıklamada şöyle denildi:
"Boğaziçi Üniversitesinin önündeki menfur eyleme karşı gösterdiği tepkiden dolayı MHP lideri sayın Bahçeli’nin bazı paylaşımlarına twitter kısıtlama getirmiştir. Sayın Bahçeli terörist ve öğrenci ayrımını ortaya koyduğu halde -ki bu emniyet tarafından da teyit edilmiştir- okyanus ötesinden twitter buna tepki göstermiştir. Boğaziçi üniversitesi önünde eylem yapan terör örgütleriyle irtibatlı ve iltisaklı olanlara Twitter ve Twitter'ın arkasındaki güçler destek vermiştir."

Gündem