Twitter'dan Süleyman Soylu'ya ikinci uyarı

Twitter'dan Süleyman Soylu'ya ikinci uyarı
Twitter, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ""LGBT sapkınları" şeklindeki nefret söylemini yineleyip "Solcu bile olamayan kart siyasetçilerin tuzağına düşmeyin" dediği tweet'ini de kısıtladı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 30 Ocak'ta paylaştığı nefret söylemi içeren tweet'ine "kural ihlali" kısıtlaması getirmiş ve "nefret suçu kurallarını ihlal ettiğini" belirten bir uyarı notu eklemişti.
Soylu, bugün  Twitter'de yeni bir paylaşımda bulundu. Mesajının olduğu görseli paylaşan Soylu şu ifadelere yer verdi:

"Kabe-i Muazzama'ya hakaret eden LGBT sapkınlarına müsamaha göstermeli miyiz? Elbette hayır. Rektörlük binasını işgale kalkan LGBT sapkınlarına müsamaha göstermeli miyiz? Elbette hayır. Boğaziçi'nin olan biteni izleyen sakinlerine bir sözüm var: Hayatta hiç bir başarının altında imzası olmayan, bir ajansın elinde oyuncak olan,solcu bile olamayan kart siyasetçilerin tuzağına düşmeyin... Sizden beklentimiz, bilimsel başarı, sizden beklentimiz, okul başarısı, sizden beklentimiz, Büyük ve Güçlü Türkiye'ye hazırlanmanızdır."
Twitter, Soylu'nun bu tweet'ine de "Bu Tweet, nefret davranışı hakkındaki Twitter Kuralları'nı ihlal etti. Ancak Twitter, Tweetin erişime açık kalmasının kamu yararına olabileceğini belirledi" notu ekledi.



Gündem