Twitter'ın 8 dolara 'mavi tik' uygulaması başladı

Twitter'ın 8 dolara 'mavi tik' uygulaması başladı
SpaceX ve Tesla'nın kurucusu Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasından kısa bir süre sonra başlayan paralı mavi tik tartışmalarına nokta koyuldu. Ücretli doğrulama hizmeti, 8 dolara yürürlüğe girdi. Twitter'ın ücretli hizmeti Twitter Blue şimdilik yalnızca Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık'ta kullanılabiliyor.

iOS'ta yapılan güncelleme notunda, mavi tik hizmetinin artık sosyal medya platformunun abonelik hizmeti Twitter Blue'nun bir özelliği olduğu bildirildi. Duyuruda "Güç insanlarındır. Hesabınız, tıpkı takip ettiğiniz ünlüler, şirketler ve politikacılar gibi mavi tik işaretini alacak" ifadeleri yer aldı.

halktv.com.tr'nin haberine göre güncelleme notlarında, abonelerin "daha az ve daha kaliteli reklam" ve platformda daha uzun videolar yayınlama özelliği de dahil olmak üzere başka avantajlar da elde edeceği belirtildi.

Güncelleme notlarında Twitter'ın taklitçiliği önlemek için atabileceği herhangi bir adımdan bahsedilmedi. Ancak Twitter'da bu sorunla nasıl mücadele edeceği sorulan Musk, yaptığı açıklamada şirketin taklitçileri askıya alacağını ve paralarına el koyacağını söyledi.

Twitter'ın ücretli hizmeti Twitter Blue şimdilik yalnızca Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık'ta kullanılabiliyor. Sözkonusu hizmet henüz Türkiye'de kullanıma sunulmadı.

Teknoloji