Üç cesedin sırrını 'swap' çözecek

Üç cesedin sırrını 'swap' çözecek

Tokat'ta üç kişinin ölü bulunmasıyla ilgili soruşturmada, hayatını kaybedenlerden birine 'swap' incelemesi yapılacak.

Merkeze bağlı Eskiköy'de dün bir ahırın yakınındaki aracın yanında 3 kişinin cesedinin bulunmuştu. Köy muhtarı Bahattin Karnak, oto galeri işleten kuzeni Aydın Karnak vd İstanbul'da servisçilik yapan Halil Kargın'ın tabancayla vurularak öldürüldükleri belirlenmişti.

Olay yerindeki incelemede 2 tabanca bulundu. Bunlardan birinin muhtar Bahattin Karnak'a ait ruhsatlı, diğerinin ise ruhsatsız ve Aydın Karnak'a ait olduğu saptandı. İncelemenin ardından 3 kişinin cansız bedenleri morga kaldırıldı.

ÖLDÜRÜP İNTİHAR MI ETTİ?

Otopside Bahatttin Karnak'ın vücudunda 4 kurşun, Halil Kargın'ın ise 2 kurşun olduğu tespit edildi. Aydın Karnak'ın ise şakağında 1 kurşun izi saptandı. Diğerlerini öldürüp intihar ettiği düşünülen Aydın Karnak'ın elinden swap örneği alınıp Ankara'ya incelemeye gönderildi. İnceleme sonucunda olayın netleşeceği ifade edildi.

Olay sonrası jandarma ekipleri ölen kişilerin yakını ve bağlantısı bulunan 5 kişinin ifadesine başvurdu. Alınan ifadelerde bu kişiler arasında bilinen bir husumet bulunmadığı belirlendi.

SWAP ANALİZİ NE GÖSTERECEK?

Bir kişi eğer ateşli silah kullanırsa, silahtan çıkan barut ve kimyasal maddeler bu kişide iz bırakabiliyor. Polisler de kişiye swap incelemesiyle bu tür izlerin ve yoğunluğunun tespitini yapabiliyor.

CENAZELER TOPRAĞA VERİLDİ

Tokat Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsi işlemlerinin ardından cenazeler, sabah saatlerinde ailelerine teslim edildi. Bahattin Karnak, Halil Kargın ve Aydın Karnak'ın cenazeleri, Tokat Pir Sultan Abdal Derneği Cemevi'nde kılınan cenaze namazının ardında Eskiköy'de toprağa verildi. (DHA)