Uçakta doğum yaptı

Uçakta doğum yaptı

İstanbul-Manchester seferinde Nijeryalı yolcu uçakta doğum yaptı. Uçak Viyana'ya acil iniş yaptı.

THY'nin TK-1991 sefer sayılı İstanbul - Manchester uçağında yolculuk eden Nijeryalı yolcu Nweke Ifeoma, uçakta doğum yaptı.

Uçuş sırasında doğum sancıları artan kadını kabin ekibi uygun bölüme alarak doğum hazırlıklarına başlarken, aynı anda uçakta doktor anonsu yapıldı. Ifeoma, doktor ve kabin ekiplerinin de yardımıyla bir kız bebek dünyaya getirdi.

ACİL İNİŞ YAPTI

Bebeğin kordonunu kabin ekipleri tarafından kesilmesinin ardından uçak Viyana Havalimanı’na acil iniş yaptı. Uçağın Viyana’ya inişinin ardından sağlık ekiplerine teslim edilen yolcu ve bebeği hastaneye kaldırıldı.

dogum-ucak.jpg

'YOLCUMUZU VE BEBEĞİNİ SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE DOKTORA TESLİM ETTİK'

Kabin Amiri Hakan Doğan, "Uçağımızda çok güzel bir olay gerçekleşti. Uçuşumuzda bir yolcumuz doğum yaptı. Sancısı geldiğini söyledi. Doktor anonsu yaptık. İlk yardım derslerinde aldığımız eğitimler doğrultusunda yolcumuza müdahale ettik. Yolcumuzu uçakta uygun bir yere aldığımız sırada doğum gerçekleşti. Biz de kordonu taktık. Daha sonra uçağımız acil olarak Viyana’ya inişini yaptı. Sağlıklı bir şekilde yolcumuzu Viyana’da doktorlara teslim ettik. "dedi. (DHA)