Ümit Özdağ bu kez İmamoğlu'nu hedef aldı: Zerre kadar milli kimliğin yok mu?

Ümit Özdağ bu kez İmamoğlu'nu hedef aldı: Zerre kadar milli kimliğin yok mu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Mayıs'ta düzenlenen Apolas Lermi konserine tepki gösteren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da konsere tepki göstererek, "Zerre kadar milli kimliğin yok mu?" ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Güngören'de halka açık ücretsiz konser düzenledi. Sanatçı Apolas Lermi'nin konser verecek olmasına başta Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan tepki geldi. Özdağ. "İmamoğlu, 19 Mayıs’ta 19 Mayıs Pontus soykırımıdır iftirasını atan adama konser verdiriyor. Allah aşkına zerre kadar milli kimliğin yok mu? Sonra “Atatürk İle konuşmak isterdim” diye reklam ajansı cümlesi ile ortaya çıkıyorsunuz. Atatürk yüzüne bakar mı senin?" dedi.

Benzer bir durum Trabzonspor kutlamalarında da yaşanmıştı. Trabzonspor, kentte yapılacak şampiyonluk kutlamaları çerçevesinde sahneye Yunan müzisyen Matthaios Tsahouridis'in de çıkacağını duyuran bir afiş paylaşmış. Ümit Özdağ'ın hedef göstermesinden sonra sahneye çıkamamıştı.