Ümit Özdağ, "FETÖ suçlamalarını yineledi" İYİ Parti'den istifa etti

Ümit Özdağ, "FETÖ suçlamalarını yineledi" İYİ Parti'den istifa etti
İhraç edildiği İyi Parti'ye mahkeme kararıyla geri dönen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, "FETÖ'cü ilerleme devam ediyor" diyerek partisinden istifa etti.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, “Akşener beni ihraç edecek kadar cesur değildir ama ben Akşener ile birlikte kurucusu olduğum, kurucular kurulunu kendisi ile birlikte oluşturduğum İYİ Parti’den istifa ediyorum” ifadeleriyle istifa ettiğini açıkladı.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Adana Milletvekili İsmail Koncuk ile birlikte TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

İYİ Parti'den ihraç edilme kararı Ankara 1'nci Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından iptal edilen Ümit Özdağ,  İYİ Parti’nin hukuk mücadelesiyle kurulduğunu ancak kuruluş amacından ve hedeflerinden uzaklaştığını söyledi. İYİ Parti’nin Olağan Kongresi’nde Türk milliyetçiliği ve Türk milliyetçilerinin tasfiye edildiğini belirten Ümit Özdağ, “Yerine gelen ise FETÖ’cü zihniyettir” dedi.

Ümit Özdağ, İYİ Parti’deki milliyetçilerin tasfiyesinin kuruluş aşamasında başladığını ve FETÖ işbirlikçilerinin önemli makamlara atanmasını engellediği için Meral Akşener’in kızgın olduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Bu parti kurulurken vatanseverlere vermiş olduğum bir söz vardı: Bu partiye FETÖ, PKK ve diğer etnik bölücü unsurlar, küreselleşmeye teslim olmuş, milli devletin altını oymuş kişiler ve gruplar sızamaz. Ben sadece bu sızma ile mücadele ettim. Bu Akşener’i rahatsız etmiş.”

İktidar partisi olabilmesi için yerel seçimlerden beş ay önce Meral Akşener’e 7 sayfalık yazı ile İYİ Parti’nin yerel seçimlere tek başına girmesi gerektiğini anlattığını söyleyen Ümit Özdağ, Meral Akşener’in tek başına seçime gitmeye cesareti olmadığını söyledi. Ümit Özdağ, “İYİ Parti’yi CHP’nin uydu partisi haline getirmişlerdir” dedi.

Ümit Özdağ, "İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğu" konusundaki iddialarını yeniden dile getirdi. 

Yeniden ihracı için çalışma başlatıldığını söyleyen Ümit Özdağ, “Meral Akşener’in beni tekrar ihraç edecek kadar cesur olmadığını biliyorum” dedi.

Ümit Özdağ, “Akşener beni ihraç edecek kadar cesur değildir ama ben Akşener ile birlikte kurucusu olduğum, kurucular kurulunu kendisi ile birlikte oluşturduğum İYİ Parti’den istifa ediyorum” ifadeleriyle istifa ettiğini açıkladı.

Ümit Özdağ, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun "FETÖ" ile ilişkili olduğu iddiasında bulunduğu gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk edilmiş ve partiden ihraç edilmişti.  Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, Ümit Özdağ’ın İYİ Parti'den ihracına ilişkin Disiplin Kurulu kararını iptal etmişti.

(ANKA)

Gündem