Ümit Özdağ: Her yerde aday çıkaracağız

Ümit Özdağ: Her yerde aday çıkaracağız
Ümit Özdağ, “Zafer Partisi, 81 ilde ve 81 ilin bütün ilçelerinde aday çıkartmak suretiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Her yerde aday çıkaracağız; Ankara’da, İstanbul’da, Hakkari’de, Edirne’de her yerde aday çıkaracağız" dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yerel seçimlerde 81 ilde aday çıkaracaklarını açıkladı.

Partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Özdağ'ın hedefinde yine sığınmacılar vardı. Özdağ, “Eminim siz de 2011 sonrası ülkemize gelen 11 milyon kaçaktan rahatsızsınız. Eminim siz de Türk halkının cebinden yılda 11 milyar doların sığınmacıları için harcanmasından rahatsızsınız. Türk halkının yüzde 90 sığınmacı ve kaçakçı akınının durmasını vatanlarına dönmesini istiyor" iddiasında bulundu.

"Gelin referandum yapalım"

Sığınmacılar konusunda referandum çağrısı yapan Özdağ, "Recep Tayyip Erdoğan’a bir teklifim var; gelin bir referandum yapalım. 13 milyon sığınmacı ve kaçakçı gitsin mi diye soralım....Var mı Türk halkının karşısına bir referandum ile çıkacak cesaretiniz" diye konuştu.

"Her yerde aday çıkaracağız"

Ümit Özdağ, gazetecilerin yerel seçimlere dair sorusu üzerine partisinin tutumunu açıkladı.

Özdağ, şöyle konuştu:

“Zafer Partisi, 81 ilde ve 81 ilin bütün ilçelerinde aday çıkartmak suretiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Her yerde aday çıkaracağız; Ankara’da, İstanbul’da, Hakkari’de, Edirne’de her yerde aday çıkaracağız. Bu seçim Türk halkının sadece ilçesinin ve ilinin kaderini değil Türkiye’nin de kaderinin belirleneceği seçim olacak. Ahmet gitsin Mehmet gelsin, hayır. Sığınmacılar gitsin mi kalsın mı seçimidir?”

Özdağ, Ayhan Bora Kaplan operasyonu sonrası eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili iddiaların sorulması üzerine, “Ben Süleyman Soylu ile ilgili İçişleri Bakanlığı önünde yapmış olduğum açıklamanın arkasındayım. Tarih benim haklı çıktığımı gösterecek ama bu uzak bir tarih değil yakın bir tarih hepiniz bunun farkındasınız” dedi. (ANKA)