Ümit Özdağ'dan Kürt kanalına: Türkiye sınırları içerisine giremeyeceksiniz

Ümit Özdağ'dan Kürt kanalına: Türkiye sınırları içerisine giremeyeceksiniz
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin genel başkan yardımcısı Adem Taşkaya'nın İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıdan sonra avukat Jiyan Tosun'u hedef göstermesi ile ilgili soru soran Rudaw TV muhabirine "Zafer Partisi iktidarında Rudaw TV Türkiye sınırları içerisine giremeyecek" dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırının ardından patlamanın olduğu yeri ziyaret etti.

Bu sırada Rudaw TV muhabiri, Özdağ'a Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Adem Taşkaya'nın avukat Jiyan Tosun'u hedef göstermesi hakkında soru sordu. Özdağ ise soruyu yanıtlamak yerine "Zafer Partisi iktidarında Rudaw TV Türkiye sınırları içerisine giremeyecek" dedi.

Taşkaya hakkında yöneltilen “ihraç” sorusunu cevapsız bırakan Özdağ, muhabire “Hangi televizyon?” sorusunu sordu.

Mikrofonun Rudaw TV’ye ait olduğunu gören Özdağ, “İktidarımızda Rudaw TV sınırlarımızdan içeri giremeyecek. Bölücü olduğu ve Türkiye’nin parçalanmasına hizmet ettiği için…” diye konuştu. Bunun üzerine muhabir ise "Siz öyle düşünüyorsunuz" dedi.

Rudaw Türkçe'nin Twitter hesabından Özdağ'ın yanıtı "Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, kendisine avukat Jiyan Tosun ile ilgili soru soran Rûdaw muhabirini, "Rûdaw'ı yasaklayacağım!" tehdidi ile yanıt verdi" notuyla paylaşıldı.

Merkezi Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi sınırları içindeki Erbil'de olan Rudaw TV, Türkçe, İngilizce ve Kürtçe yayın yapıyor.

Gündem