UNICEF: Şu an Gazze'nin güneyinde savaşın en kötü bombardımanı yaşanıyor

UNICEF: Şu an Gazze'nin güneyinde savaşın en kötü bombardımanı yaşanıyor
UNICEF Sözcüsü James Elder, Gazze'nin güneyinde şu an savaşın en kötü bombardımanının yaşandığını açıkladı ve çok fazla çocuk kayıplarının yaşandığını ifade etti.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Sözcüsü James Elder, X sosyal medya platformundan Gazze'deki duruma ilişkin paylaşımda bulundu.

"Gazze'nin güneyinde şu an savaşın en kötü bombardımanı yaşanıyor, çok büyük çocuk kayıplarının yaşandığını görüyoruz" ifadelerini kullanan Elder, çocukları ve ortak vicdanı kurtarmak için son bir uyarıda bulunduklarını kaydetti.

Elder, X'ten yaptığı bir diğer paylaşımda, Han Yunus kentinde yoğun saldırılar olduğunu da açıkladı ve "Burada çocukları etkileyen dehşeti anlatmakta güçlük çekiyorum" dedi.

Ne olmuştu?

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim'de İsrail'e karşı "Aksa Tufanı" isimli bir operasyon başlattı. Kısa bir süre sonra operasyona Filistin'deki pek çok grup destek verdi. İsrail ise yaşananların ardından 'resmen savaş' hali ilan etti.

Bölgede karşılıklı çatışmalara rehine takasları ile ara verilmişti. Ancak İsrail Başbakanı Netenyahu geçtiğimiz günlerde İsrail'in saldırılara yeniden başladığını açıkladı. (Kısa Dalga)

Dünya