VAR'dan sorumlu başkan vekili Tolga Özkalfa görevinden istifa etti

VAR'dan sorumlu başkan vekili Tolga Özkalfa görevinden istifa etti
Merkez Hakem Kurulu'nda VAR'dan sorumlu başkan vekili Tolga Özkalfa istifa etti. Özkalfa'nın yerine Cem Satman göreve geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), VAR’dan sorumlu Merkez Hakim Kurulu Başkan Vekili Tolga Özkalfa’nın görevinden istifa ettiğini açıkladı. Özkalfa’nın yerine göreve Cem Satman getirildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada şunlar dendi:

“VAR’dan sorumlu MHK Başkan Vekili, Profesyonel Müsabaka İcra Kurulu Üyesi Tolga Özkalfa görevinden istifa etmiştir. Tolga Özkalfa’ya teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz. Görevinden istifa eden Tolga Özkalfa yerine VAR’dan sorumlu MHK Üyeliği görevine Dr. Cem Satman getirilmiştir. Dr. Cem Satman’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.”

Cem Satman kimdir?

1976 yılında Ankara’da doğan Cem Satman, Ankara Demirspor altyapısında futbol oynamıştır. Ankara Üniversitesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Lisans, yine Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde Eğitim Psikolojisi alanında Yüksek Lisans ve Doktora, İngiltere’de de dil eğitimi, öğrenimi görmüştür.

14 yıldır Beden Eğitimi Öğretmenliği yapan Dr. Cem Satman, Süper Lig ve FIFA Yardımcı Hakemliği görevleri yapmıştır. Futbol hakemliği, eğitim ve eğitim psikolojisi alanlarında çevirilerini ve yazarlığını yaptığı eserleri ve bilimsel makaleleri olan Dr. Cem Satman, TFF bünyesinde de görev yapan UEFA Fitness Direktörü Werner Helsen’in fitness ekibinde de yer almaktadır. Satman evli ve bir çocuk babasıdır.

Spor