Yeni Akit yazarından Erdoğan - Sisi fotoğrafına, Erdoğan'a destekle yorum: Yazıklar olsun bizlere!

Yeni Akit yazarından Erdoğan - Sisi fotoğrafına, Erdoğan'a destekle yorum: Yazıklar olsun bizlere!

Yeni Aktit yazarı Karahasanoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile tokalaşmasını, “Müslümanların Erdoğan’a sahip çıkamamalarının sonucu” olarak değerlendirip “Yazıklar olsun biz Müslümanlara! Keşke o fotoyu görmeseydim!” dedi.

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, Cumhurbaşkanı Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar ziyaretinde daha önce 'darbeci' dediği Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi ile görüşüp tokalaşmasını değerlendirirken, Erdoğan’ın “9 yıllık direnişinin sonunu getirememesine üzüldüm, yıkıldım” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ın Sisi’ye darbeci dediğine ilişkin sözlerini hatırlatan Karahasanoğlu, Müslümanlar’ın Erdoğan’a yeterince sahip çıkamadıklarını ve Erdoğan’ın da bu nedenle Sisi ile görüşmek durumunda kaldığını savunduğu yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Ben o fotoğrafı görünce yıkıldım..

Tüm dünya Müslümanları adına yıkıldım..

Seçilmiş bir Cumhurbaşkanlarına sahip çıkamayan Müslümanlar adına yıkıldım..

Erdoğan’ın 9 yıllık direnişinin sonunu getirememesine üzüldüm, yıkıldım..

Sisi’yi karşılamak için, uçağının önüne kırmızı halılar seren Almanlar, İngilizler, Fransızlar bizlere “Demokratik ülkeler, hukukun üstün olduğu ülkeler” olarak tanıtılırken, o tanıtımı yapanların yüzlerine tüküremediğim için yıkıldım..

Sisi’nin bulunduğu masaya oturmayan Erdoğan’ı alkışlayıp, Erdoğan’ın vefakar kişiliğini öne çıkartırken, bugün Sisi ile tokalaşan Erdoğan fotoğrafı sonrasında, başkalarının eleştirisine fırsat bırakmadan, ‘ben kendimi eleştirmeliyim’ dedim, kendime..

Ve eleştiriyorum, kendimi..

Yazıklar olsun bizlere.

Ki; Mursi hakkında, darbecilerin mahkemesinin verdiği idam kararı gününde, “Mısır’da Mursi için verilen idam kararına tepkisiz kalındı. ‘AB’de idam yasak’ diyorlar. AB’de idam yasaksa ey AB üyesi ülkeler neden sesinizi çıkarmıyorsunuz, neden konuşmuyorsunuz? Öznesi olmayan açıklamalar yapılıyor. ’İdam kararı doğru değil’ şeklinde. Ortada bir özne var. Yüzde 52 oyla seçilmiş Mursi. Niye bu yönde açıklama yapmıyorsunuz?” diyen Erdoğan’a, bugün Sisi ile fotoğraf verme mecburiyetinde bıraktık..

Benim gönlümden geçen, o fotoğrafı görmemekti. Yaşamamaktı.

Yaşadık..

Yıkıldık..”