YouTube soru cevap özelliğini açıyor

YouTube soru cevap özelliğini açıyor
YouTube, soru-cevap özelliğini tanıttı. Özellik birkaç gün içinde kullanıcılara sunulacak.

YouTube'da canlı yayın yapanların kendilerine sorulan soruları cevaplayabileceği soru-cevap özelliği bugün tanıtıldı. Özellik birkaç gün içinde kullanıcılara sunulacak.

Dünyanın en büyük video platformu ve en büyük 3. müzik platformu olan YouTube'un yetkilileri geçtiğimiz hafta yaptıkları açıklamada yakında YouTube kullanıcılarının platforma gelecek özellikleri kendilerinin seçeceğini açıklamıştı.

Bugün ise özellikle YouTube üzerinden etkinlikler düzenleyen ve canlı yayınlar yapanları ilgilendiren bir özellik duyuruldu. Bu özellik sayesinde soru cevap etkinlikleri çok daha kolay yapılacak.

SORU SORABİLECEKLER

Uygulama ve oyun geliştiricileri başta olmak üzere pek çok şirket, genellikle Reddit ya da YouTube üzerinde “AMA” etkinlikleri düzenliyor. “Ask me Anything” yani “Bana her şeyi sor” anlamına gelen bu etkinliklerde geliştiriciler ya da yetkililer ürünleri hakkındaki soruları cevaplıyor. Genellikle canlı yayınlarda yapılan bu etkinliklerde pek çok zaman sorulan sorular diğer sohbet mesajlarının arasında kayboluyor.

YouTube ise bu sorunu tamamen ortadan kaldıracak yeni soru cevap özelliğini bugün tanıttı. Bu özellik sayesinde canlı yayın yapan kişiler istedikleri anca bir soru cevap etkinliği başlatabilecek.

TEK TUŞLA SABİTLEME

İzleyiciler ise sohbet penceresinin üzerindeki soru cevap sekmesine tıklayarak sorularını sorabilecek. Sorulan tamamı yayıncılara özel bir soru cevap alanında görünecek ve yayıncılar istedikleri soruyu tek tuşla sabitleyebilecek.

Teknoloji