Yunan bakana ülkesinde tepki: Erdoğan'ın değil cumhurbaşkanının önünde eğildim

Yunan bakana ülkesinde tepki: Erdoğan'ın değil cumhurbaşkanının önünde eğildim
Erdoğan’ın Yunan mevkidaşı Sakelaropulu’ya ziyareti sırasında Dışişleri Bakanı Gerapetritis’in eğilerek verdiği selam ülkesinde büyük tepkiye yol açtı. Bunun üzerine Yunan Bakan “Erdoğan’ın değil Cumhurbaşkanı’nın önünde eğildim” açıklamasını yaptı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan ziyareti sırasında Yunanistan Dışişleri Bakanı Georgios Gerapetritis’in, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Merkezi’ne girişi sırasında verdiği selam gündem oldu.

Yunan bakana ülkesinde tepki

Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu, binanın girişinde karşıladığı Erdoğan’la birlikte içeri girerken Dışişleri Bakanı Gerapetritis eğilerek selam verdi. Kameralara yansıyan o anlar Yunanistan basınında tepkiyle karşılandı. Bir çok sosyal medya kullanıcısı da Yunan bakana tepki gösterdi.

'Devlet başkanlarına her zaman gereken saygıyı göstereceğim'

ERT’ye konuşan bakan Gerapetritis ise bu hamleyi Erdoğan için değil, yanında bulunan Katerina Sakellaropoulou için yaptığını söyledi. Gerapetritis “Türkiye ile yapmaya çalıştığımız yakınlaşmaya karşı çıkan sesleri anlıyorum. (Katerina Sakellaropoulou’ya atıfta bulunarak) Devlet Başkanlarına her zaman gereken saygıyı göstereceğim” dedi.

Gündem