Agrobay işçileri çatıya çıktı: Eğer bugün bu sorun çözülmezse canımıza kıyacağız

Agrobay işçileri çatıya çıktı: Eğer bugün bu sorun çözülmezse canımıza kıyacağız
Tarım-Sen'e üye oldukları için işten çıkarılan ve 98 gündür direnişte olan Agrobay işçilerinden beş kadın, çatıya çıkarak eylem yaptı. Çatıya çıkan işçiler gözaltına alındı.

İzmir Bergama’da faaliyet gösteren Bayburt Grup’a bağlı Agrobay firmasında çalışan ve Tarım Sendikası’na (Tarım-Sen) üye oldukları için tazminatsız işten çıkarılan işçilerin direnişi 98 gündür devam ediyor.

'Ölmek var dönmek yok'

Bugün işçilerden 5'i Bergama kent meydanında bulunan bir binanın çatışına çıkarak hakları için taleplerde bulundu. İşçiler “Kimse bizim sorunumuzu çözmedi. Eğer bugün bu sorun çözülmezse canımıza kıyacağız. Ölmek var dönmek yok” dedi. Eylem sonrası polisin olay yerine gelerek işçileri gözaltına aldığı öğrenildi.

'İşçilerin saçının teline zarar gelirse bu dünyayı sorumluluk almayanlara dar ederiz'

Tarım Sen sendikası sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yeter artık yeter bir şey yapın! 98 gündür maaş ve tazminatları için direnen Agrobay işçilerinin bir kısmı Bergama meydanda bulunan bir binanın çatısına çıktı. Olay yerine geçiyoruz durumu aktaracağız. Yaşanabilecek tek bir olumsuzluğa tahammülümüz yok! İşçilerin saçının teline zarar gelirse bu dünyayı sorumluluk almayanlara dar ederiz. Yeter! Agrobay işçileri Bergama'da çatıda. Canına tak etmiş, kaybedecek hiçbir şeyi olmayan kadın işçilerin hakkını verin!” ifadelerini kullandı. (Kısa Dalga)

Kısa Dalga Tv