Ahmet Şık'tan Soylu'ya sert sözler: Mafya ile iş tutan, rüşvet alıp veren birisi olduğun için hapiste çürüyeceksin

Ahmet Şık'tan Soylu'ya sert sözler: Mafya ile iş tutan, rüşvet alıp veren birisi olduğun için hapiste çürüyeceksin
Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Sen sadece hamaset yaparsın. Sen hapiste çürüyeceksin… Mafya ile iş tutan, rüşvet alıp veren birisi olduğun için sen yargılanacaksın. Sen orada oturamayacaksın. Son kez oturuyorsun, bunu herkes biliyor. Mesajı aldım diye açıklama yapıyorsun? Kim verdi sana mesajı? Anlat bakalım" dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Başkanlığı ve AFAD’ın 2021 yılı kesin hesap kanun teklifi, 2022 yılı bütçe kanun teklifi ve Sayıştay raporları görüşülüyor.

TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Bakan Süleyman Soylu'ya şunları söyledi:

"Hamaset dolusu konuşmasıyla, zulüm çarkının dişlilerinden biri olan İçişleri Bakanı yine aynı teraneyi çaldı

Her türlü suçu önlemiş. Teröristleri ayakkabı numarasına kadar biliyormuş, uyuşturucuya geçit vermiyormuş. HDP’liler bölücü, CHP’liler FETÖ’cüymüş.

Ancak mafyanın suçlarını ifşa ettiği Süleyman Soylu pürü pak bir İçişleri Bakanı.
Aralarındaki çelişkilere, husumete, çatışmalara rağmen onu bakan koltuğunda tutmaya mecbur kalan kendisinden temiz olmayan Saray Rejimi de yerli ve milli bir hükümetmiş.
Bay bakana göre kendilerinden olmayan, işledikleri suçlara ortak olmayan herkes bölücü, FETÖ’cü. Hukuksuzluk rejimine, suç düzenine itiraz eden herkes terörist.

Söyledikleriniz gibi, yarattığınız düzenin temeli yalan olunca sizin için asıl tehdit hakikatin yanında saf tutanlar. Bu yüzden hakikati konuşanlara herkesten daha şiddetli bir şekilde saldırıyorsunuz.

Suça, suçluya kol kanat germenin manevî yükten, kirli işlerin haysiyetsizlikten sayılmadığı bir düzende masum birçok kişi bu yüzden hapiste. Ancak, sadakati gerçeklere olanları hiçbir yasanın caydıramayacağını, onlara hiçbir zulmün kar etmeyeceğini de bilin.
Hukuksuzluklarınıza, suçlarınıza uydurduğunuz kılıflarınıza inanacak bir kitle de var. Menfaatlerinizi ve dünyevî iktidarınızı kendinize amaç belleyip başkalarına dayatmaya çalıştığınız ahiret korkusuyla, yerli ve milli hamasetiyle işiniz kolay. Devleti tanrı, muktediri peygamber sanıp tapınmaya meraklılar için hiçbir zalimlik, hiçbir hukuksuzluk dert edinilmez.

Bu yüzden ve işgal ettiğiniz makamın işlevine bakarak size adaletten, haktan, hukuktan, eşitlikten bahsetmeyeceğim.

“Hesap sormazsam namerdim” iddianıza, insan olarak haysiyetinize ihanet etmiş biri olarak bu değerler size yabancı.

Çünkü dalkavukluğu norm kabul edenler haysiyetinin çiğnenmesini de önemsemezler. Ama yine de anımsatalım. Hayat, küçüğüyle büyüğüyle her türlü ikbal ve menfaati kirlenme pahasına elde etmeye çalışırken değil haysiyetle sürdürülüyorsa yaşamaya değerdir.

Suçlarınızın, hukuksuzluklarınızın hukuki karşılığını biliyoruz. Elbet hesap günü gelecek. Ama o gün gelmeden kendinizi büyük, başkalarını küçük gösteren o aynanın karşısına geçip bir sorun bakalım: Bezirganlığını yaptığınızı inanç sistemiyle ilgili söylediklerinizi doğru kabul edersek eğer yaptıklarınızdan size düşen karşılık nedir?

Muhtemelen bu sorunun yanıtını aramayacaksınız. Çünkü sadece eski dava arkadaşlarınızla değil utançla da yollarınızı ayırmışsınız. Utanmayan da yok değil. Eğer çalınmasaydı pabucunu ters giydireceğiniz şeytan utanıyor sizden.

Şimdi size yanıtlamayacağınızı bildiğim birkaç soru yönelteceğim:

Türkiye Cumhuriyet İçişleri Bakanının işi ülkede bombalı katliam gerçekleşirken Suriye’de toplu konut açılışı yapmak mıdır?

Sedat Peker’den para alan AKP’li siyasetçi için adli makamlara bilgi verdiniz mi?

Bazı AKP yöneticilerinin İstanbul Balat’ta silah dağıttığını söylemiş ve yalanlanmamıştı. Neden soruşturma açılmadı?

Yakalanan uyuşturucu miktarındaki artışın nedenlerinden birisi Türkiye’nin uyuşturucu geçiş güzergahı olmasının yanında artık üretim merkezine dönmesiyle ilgili midir?

Uluslararası mafya kartellerinin kanlı hesaplaşmalara girişmesinin Türkiye’nin uyuşturucu üretim merkezine dönüşmesiyle ilgisi var mıdır?

Bugüne dek 7 ayrı varlık barışı düzenlemesi yapıldı. Bu uygulamayla kimlere ait ne kadar kara para yurda sokulmuş ve araştırılmış mıdır?

Cumhuriyet tarihinin en büyük kara para aklama operasyonu dediğiniz Bataklık soruşturmasında tutuklu tek sanık kalmadı. Siz mi doğru söylemediniz, yargı mı yanlış yaptı?

Kolombiya’da ele geçirilen 4,9 ton kokainle ilgili neden bir tek kimse adli takibata uğramadı?

Haftada ortalama 5 bin uyuşturucu satıcısını veya imalat yapanı gözaltına alındığı iddiasında bulundunuz. Yıllık 250 binden fazla şüpheli içinde bir tek uyuşturucu baronu var mıdır?

Hakkari’de yakalanan ve bomba taşıma kuryeliği yapan polisin soruşturmasında patlayıcıların alıcısının kimlerdir ve hangi örgüte mensuplardır?

Siber Suçlarla Mücadele Dairesi’ne geçici uzman statüsüyle alınıp sonradan daimî kadroya geçirilenlerin kaçı sizin ve üst düzey emniyetçilerin akrabasıdır? Bu kişilerin sizin sosyal medya trol ekibinizden olduğu iddiaları doğru mudur? Bu kişilerle ilgili olumsuz görüş bildiren üst düzey polislerden oluşan komisyon üyelerinin görev yerleri değiştirilmiş ya da emekli edilmiş midir? Alımlara olumlu görüş bildiren komisyonun üyeleri terfi ettirilmiş midir?

Kritik her soruda olduğu gibi bunlara da yanıt vermeyeceksiniz. Çünkü aranızdaki güç savaşına, çelişkilere, anlaşmazlıklara rağmen hakikatten bahsedenleri iç ya da dış düşman bellediğinizde aynı safta toplaştığınızı biliyoruz. Dünyanın en güçlü tutkalı suç olduğundan yapışıyorsunuz birbirinize. Ama tarih yine tekerrür edecek ve eski iktidar ortağınız Fethullahçılarla olduğu gibi ganimet paylaşırken yine birbirinizi yiyeceksiniz.
Din şarlatanlığınız da işe yaramayacak. Çünkü herkes ellerinizi kanla yıkadığınızı görecek. Abdest alırken burnunuza çektiğiniz suyun babasız annesiz kalmasına neden olduğunuz çocukların, evlerini yıktığınız insanların göz yaşları olduğunu bilecek. Ayaklarınızı yıkadığınız suyun kuruttuğunuz akarsular, üzerinde namaza durduğunuzun da talan edip yağmaladığınız vatan olduğunu öğrenecek.

Çünkü hepinizle hesaplaşacağız." (Kısa Dalga)

Kısa Dalga Tv