AKP'li Cevheri: HDP legal bir parti, onların desteğine ihtiyacımız var

AKP'li Cevheri: HDP legal bir parti, onların desteğine ihtiyacımız var
AKP'nin anayasa değişikliği konusunda HDP’ye yaptığı ziyareti değerlendiren Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, "Bana göre gidilmesi değil gidilmemesi abes. Legal bir parti. Kanunlara göre kurulmuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında faaliyet yapıyor" dedi.

AKP'nin anayasa değişikliği konusunda HDP’ye yaptığı ziyaret siyasetin gündemine oturdu. Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Şanlıurfa'da yerel yayın yapan EDESSA TV'de konuyla ilgili değerlendirme yaparken “Bana göre gidilmesi değil gidilmemesi abes. Legal bir parti. Kanunlara göre kurulmuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında faaliyet yapıyor” dedi. Sözcü’nün aktardığına göre ilerleyen günlerde bir anayasa değişikliğinin gündemlerinde olduğunu ve bunun için destek aradıklarını belirten Cevheri “Onların desteğine ihtiyacımız var. Onlar da başörtüsüne destek vereceklerini deklare ettiler” dedi.

TBMM'de tüm partilerin kanun teklifleri, değişiklikleri yapılırken birbirleriyle görüştüğünü de söyleyen Cevheri şöyle devam etti: "Bu sürekli partiler arasında yapılan bir şeydir. Yani ilk defa yapılan bir şey değildir. Partimizin yaptığı doğrudur. Bu ülkede eğer bir sosyal barış sağlanması gerekiyorsa, bir huzur getirilmesi gerekiyorsa niçin diyalog olmasın? İyi ilişki her zaman güzeldir devam ettirilmeli."

Politika