Akşener: Marksist ne kadar kitap varsa okudum

Akşener: Marksist ne kadar kitap varsa okudum
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Sanırım Doğu Perinçek benden hiç hoşlanmaz, muhtemelen bir Maocu neferini ülkücü edip evlendiğim içindir” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Komünist Manifesto ve Kapital’i okuduğunu söyleyerek, “Ne kadar Marksist kitap varsa okumuştum ikna edeyim diye. Manifesto’yu okudum, Kapital’i okudum, okumadığım kitap kalmadı ama başarılı oldum” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Armağan Çağlayan’ın Gör Beni Youtube kanalına katıldı. Ailesinden bahseden Akşener, ailelerinin siyasi bir aile olduğunu söyleyerek, şunları belirtti:

“Ailemde siyasetten çok kişi var. Devlet artı siyaset kavramı olan bir ailenin kızıyım. Kendimle ilgili siyasi alanım Belediye Başkanlığıydı. Eşim CHP Üst Kurul Delegesi bir babanın oğlu, orada ortanın solunun biraz daha soluna geçmiş, o devirde Maocu olmuş. Sanırım Doğu Perinçek benden hiç hoşlanmaz, muhtemelen bir Maocu neferini ülkücü edip evlendiğim içindir. Ben il başkanının kız kardeşiyim dönmeden olur mu?

Ne kadar Marksist kitap varsa okumuştum ikna edeyim diye. Manifestoyu okudum, Kapital'i okudum, okumadığım kitap kalmadı ama başarılı oldum. Kitap okumayı çok severim ama şimdi o kadar vaktim yok. Eşim okuyup özet çıkarırdı, şimdi iki yıldır oğlum okuyup özet çıkarıyor onu okuyorum."Kısa Dalga Tv