'Ayakkabı numaralarına kadar biliyorsanız sınırdan nasıl geçti?'

'Ayakkabı numaralarına kadar biliyorsanız sınırdan nasıl geçti?'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Teröristlerin ayakkabı numaralarına kadar biliyoruz. Adım atamıyorlar, kıpırdayamıyorlar!” açıklamalarına gönderme yaparak iktidarı eleştirdi. Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri CHP sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis’teki grup toplantısında yaptığı konuşmada Taksim'deki bombalı saldırıyla ilgili iktidarı eleştirdi.

Soylu'nun açıklamalarına gönderme yapan Kılıçdaroğlu, “Sınırları neden kontrol etmiyorsunuz, teröristler aramızda geziyor. ‘Ayakkabı numaralarına kadar biliyoruz’ diyordunuz, madem öyle bu saldırı nasıl oldu arkadaş? Bırakın genel başkanı, bir vatandaş olarak bunu bilmeye hakkım var benim.” dedi.

Soylu ne demişti?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ümraniye'de İmes esnafıyla kahvaltıda yaptığı konumaşmada şu ifadeleri kullanmıştı:

"Böyle bir fırsatı, böyle bir Türkiye'yi Batı'yı ilk kez böyle yakaladığımız bir zaman dilimini bir daha göremeyiz. Terör meselesiydi DEAŞ meselesiydi. Bunların üstesinden de geliyoruz. Sözümüz şudur; 29 Ekim 2023'e kadar bu ülke sınırları içerisinde 1 tek terörist kalmayacaktır. Hangi mağarada kalıyorlar, ayakkabı numaralarına kadar biliyoruz. Kimsenin endişesi olmasın.

Adım atamıyorlar, kıpırdayamıyorlar ve kıpırdayamayacaklar. Bundan 4-5 yıl önce 'Bunlar kıpırdayamayacaklar, İHA'lar SİHA'lar tepelerinde' dediğim zaman Cumhuriyet gazetesinden Sözcü gazetesine kadar benle dalga geçtiler. Oysa ben elimizdeki kabiliyetin nereye gittiğini gördüğüm için söyledim bunu."

Politika