CHP'li Özel, Kısa Dalga'nın "hayatı karartılan çocuk" haberini paylaştı, Bakan Yanık'a çağrıda bulundu

CHP'li Özel, Kısa Dalga'nın "hayatı karartılan çocuk" haberini paylaştı, Bakan Yanık'a çağrıda bulundu

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, gazeteci Hale Gönültaş'ın Kısa Dalga'da Manisa’da 12 yaşında uğradığı cinsel istismarın ardından devlet yurduna yerleştirilen çocuğun yaşadıklarını anlattığı haberini paylaştı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bugünkü basın açıklamasında Kısa Dalga'da Manisa'da devlet yurdunda kalırken 12 yaşındaki kız çocuğunun yaşadıklarını anlatan Hale Gönültaş'ın özel haberini kamuoyuyla paylaştı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'a çağrı yapan CHP'li Özel'in açıklamaları şöyle:

"Şimdi detaylarını vermeyeceğim. Ama lütfen herkes, Kısa Dalga haber programında Hale Gönültaş imzalı bir haberi okusun. Bu Manisa'da geçen bir olay ve Aile Bakanlığı'nı ilgilendiren bir haber.

Sizin bizim yurtlarımızda olmaz, biz de her şey çok güzel, zaten duyduğumuzda da gereğini aynen yapıyoruz diyen Derya Yanık'a söylüyoruz. Manisa çocuk yuvasında 12 yaşında bir kız çocuğu cinsel saldırıya uğruyor. Daha sonra başına inanılmaz kötü olaylar geliyor. Pavyonlarda çalıştırıldığı, uyuşturucu komasına girdiği belirtiliyor. Manisa Ruh ve Sinir Hastanesi'nde tedavisi devam ederken hastane yetkililerinin hastanede kalması yönündeki görüşüne rağmen, tedavisi yarıda kesilerek Çiğli yurduna gönderildiği anlatılıyor. Çiğli yurdundan kaçıyor ve 12 gündür kayıp. Derya Yanık bizim yurtlarımızda olmuyor diyorsun ya, başka yerde oldu ama gereğini yaptım diyorsun ya işte senin bakanlığın işte senin sorumluluk alanın. Bu olayın Derya Yanık'ın bu meselenin üzerine nasıl gideceğini bu yaşananların hesabını nasıl vereceğini takip edeceğiz." (Kısa Dalga)