Devlet Bahçeli: 'TikTok rezaleti bir salgın gibi yayılmakta'

Devlet Bahçeli: 'TikTok rezaleti bir salgın gibi yayılmakta'
Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, TikTok adlı sosyal medya uygulamasına yönelik "Salgın gibi yayılmaktadır" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gündemdeki Fatih Terim Fonu dolandırıcılığı ve kara para aklama suçlamasıyla cezaevine gönderilen Dilan Polat'a dair konuşan Bahçeli, "Faiz geliri elde etmek için tertip edilmiş fon ve finans oyunları, milyon dolarlarını bu fonlarına bağlayan tanınmış simalar, bunlara çanak tutan sahtekar bankacılar, saçlarına dolardan bukleler yapan soytarılar, milletimizde haklı öfkeye neden olmaktadır. TikTok rezaleti ise salgın gibi yayılmaktadır" dedi.

'Toplumsal arınma, siyasi aklanma ertelemez yükümlülüğümüzdür'

İYİ Parti'deki iddialara da değinen Bahçeli şunları söyledi:

"Hakeza, siyasetin üzerine çöken taciz ve yolsuzluk iddiaları, sancılı ilişki ağlarını deşifre eden itiraflar, samimiyet ve sorumluluk anlayışıyla ifade etmeliyim ki yalnızca muhataplarına değil Türkiye'mize haddinden fazla zarar vermektedir. Toplumsal arınma, siyasi aklanma ertelemez yükümlülüğümüzdür. Selin gidip kumun kalmasını beklemeye gerek yoktur. Zira selin verdiği zayiat tehlikeli düzeylerdedir. Türkiye bu kirliliğe daha fazla maruz kalmamalıdır. Burada önemli olan samimiyet, dürüstlük ve tutarlılıktır. Aziz milletimiz ucuz fırsatçılık ve takiye yapanlarla, geçmişinin kefaleti ve şahadeti altında dürüst ve ilkeli siyaset yapanları mutlaka tefrik edecektir."

Kısa Dalga Tv