Enkazdan evliliğe: İtfaiyeci, kurtardığı depremzedeyle evlendi

Enkazdan evliliğe: İtfaiyeci, kurtardığı depremzedeyle evlendi
İtfaiyeci Cebrail Sarsılmaz, 6 Şubat depremlerinin ardından arama kurtarma çalışmaları için gittiği Maraş’ta, enkazdan çıkardığı Sinem Kaynak ile evlendi.

Kısa Dalga - Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye eri Cebrail Sarsılmaz, 6 Şubat 2023 depremlerinin ardından Kahramanmaraş’ta arama-kurtarma çalışmalarına katıldı. Sarsılmaz, Müjde Apartmanı’nda enkazından kurtardığı 24 yaşındaki Sinem Kaynak ile dünya evine girdi. Sarsılmaz ve Kaynak çiftinin deprem enkazından kurtarmayla başlayan hikayesi, nikah masasına uzandı.

ANKA'nın aktardığına göre, Ankara'da Aşık Veysel Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen nikah törende İtfaiye Daire Başkanı Ali Levent Çeri ve Arama Kurtarma Şube Müdürü Hüseyin Turan çiftin şahitliğini yaptı.

.

"Trajik bir olaydan mutlu sona kavuştuk"

Trajik bir olaydan mutlu bir son çıkması dolayısıyla hem kendi hem eşi adına heyecanlı olduğunu söyleyen Cebrail Sarsılmaz, “6 Şubat depreminde arama kurtarmada 13 gün görev aldım. Kahramanmaraş’ta Müjde Apartmanı’ndan eşimi ve kardeşini canlı olarak enkazdan çıkardık. Farklı ve anlatılamayacak bir duygu. Trajik bir olaydan böyle mutlu bir sona kavuştuk” diye konuştu.

Sinem Kaynak ise “Olumsuz bir olay neticesinde bir araya gelsek de enkazdan çıkarılan şanslı birkaç kişiydik. Ertesinde hayat bizi birleştirdi. İçimizde buruk bir hüzün var. Hem kendi kayıplarımız hem diğer kayıplar için üzgünüz ancak hayat devam ediyor, mutluyuz” dedi. (Haber Merkezi)

Kısa Dalga Tv